Bluesowo na tarnowskim Rynku...
access_time 2007-08-04 13:34:52
W pierwszym z zaplanowanych przez TCK sierpniowych koncertów "Był sobie blues ... i rock" zagrali Los Agentos i Kasa Chorych.
fot. Michał StańczykTo już druga edycja letniego festiwalu bluesa zainicjowana przez Wojciecha Klicha. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem w ubiegłym roku, dlatego organizatorzy postanowili ją powtórzyć i jak się okazało, była to słuszna decyzja. Tarnowski Rynek zgromadził miłośników bluesa i rocka, którzy licznie uczestniczyli w imprezie.

Występ Los Agentos, młodego zespołu powstałego w 2006 roku, był preludium do tego, co miało nastąpić później. Po przerwie na scenę wszedł legendarny zespół Kasa Chorych, zelektryzował publiczność. Muzycy dali żywiołowy, energetyczny koncert, rozgrzali publiczność, która nie tylko słuchała znanych kawałków bluesowych, ale tańczyła, śpiewała z artystami. Koncert zgromadził nie tylko młodych, ale i "starych" fanów zespołu, którzy nie wstydzili się swoich emocji: kołysali się w rytm muzyki, żywo reagowali na występ zespołu, a i łza w oku się zakręciła na wspomnienia z dawnych lat.

Po koncercie członkowie zespołu Kasa Chorych jeszcze raz weszli na scenę i tym razem z Wojtkiem Klichem, znanym tarnowskim muzykiem, zagrali dla miłośników muzyki bluesowej.
Wielu tarnowian spędza wakacje w mieście, dlatego zaproponowany cykl koncertów jest wspaniałą rozrywką na letnie, piątkowe wieczory. Kolejne spotkanie z bluesem już 10 sierpnia. Wystąpią zespoły: TEKSASY i RIDERS.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...