Wardzała w trosce o pilotów
access_time 2007-08-06 14:09:31
Jest odpowiedź władz Tarnowa na interpelację radnego Roberta Wardzały w sprawie bezpieczeństwa na tarnowskim lotnisku. Na ostatniej sesji samorządu sugerował on umieszczenie tabliczek ostrzegawczych dotyczących zakazu wstępu na teren lądowiska, osób postronnych.


Wiceprezydent Henryk Słomka – Narożański zobowiązał pisemnie Aeroklub Ziemi Tarnowskiej, jako użytkownika terenu, do umieszczenia w trybie pilnym takich znaków.

Tabliczki ostrzegawcze są konieczne, gdyż po łąkach przy ul. Lotniczej stale chodzą ludzie – całe rodziny z dziećmi, nie zdając sobie sprawy z tego, że w każdej chwili może tam lądować samolot. Kiedyś były w tym miejscu tabliczki ostrzegawcze, ale zostały skradzione. Radny podkreśla, że dla bezpieczeństwa ludzi, na nowo należy je tam zamontować. Jego zdaniem oba podmioty, a więc Urząd Miasta Tarnowa i Aeroklub Ziemi Tarnowskiej, powinny współpracować z sobą w tym zakresie.

Wystąpienie Roberta Wardzały podczas czerwcowych obrad rady miejskiej związane było z niedawnym wypadkiem awionetki z żużlowcami Tomaszem Gollobem i Rune Holtą na pokładzie. Radny postulował także dokładne ustalenie i podanie do publicznej wiadomości informacji o parametrach samolotów, które mogą stamtąd startować i lądować oraz precyzyjne wytyczenie obszaru, na którym może się to odbywać.

Komentarze...