Kronika Policyjna
access_time 2007-08-07 14:09:49
Dnia 6 sierpnia na terenie Powiatu Tarnowskiego miały miejsce dwa istotne zdarzenia związane z łamaniem prawa. W Tuchowie doszło do rozboju z użyciem broni, natomiast w Pogórskiej Woli samochód osobowy został staranowany przez TIR-a.

6 sierpnia o godz. 19.30 w Tuchowie, na ul. Mickiewicza kierujący samochodem Opel Astra zatrzymał nagle pojazd, wysiadł z niego,a następnie uderzył przechodzącego przez jezdnię 26 letniego mieszkańca Tuchowa, powodując u niego rozcięcie wargi. Następnie wrócił do samochodu, wyciągnął pistolet i przykładając poszkodowanemu do szyji groził jego użyciem. Tworzące się zbiegowisko spłoszyło napastnika, który oddalił się samochodem w kierunku Ciężkowic. Powiadomieni policjanci z KP Tuchów zorganizowali blokadę, na której zatrzymano uciekającego kierowcę. Okazał się nim 27 letni mieszkaniec Tarnowa, poruszający się w towarzystwie młodej kobiety. W środku pojazdu znaleziono pistolet pneumatyczny kal. 4,5 mm i wiatrówkę, które zabezpieczono do badań. Sprawca gróźb i uszkodzenia ciała został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Tego samego dnia o godz. 9.50 w Pogórskiej Woli, na drodze K-4 kierujący Fiatem 126 p, chcąc skręcić w lewo zatrzymał się na skrzyżowaniu, po czym nagle został uderzony z tyłu przez ciężarowego Mana. W wyniku tego zdarzenia "maluch" wpadł do rowu, a następnie uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Kierujący Fiatem, 30 letni mieszkaniec Pogórskiej Woli, doznał wstrząśnienia mózgu i przebywa w szpitalu. Kierującemu Manem mieszkańcowi Nowego Sącza za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy.

Komentarze...