Zwycięstwo Unii Tarnów nad Glinikiem Karpatia 1:0
access_time 2007-08-11 23:45:11
W drugim pojedynku rozgrywek IV ligi piłkarze tarnowskiej Unii pokonali drużynę z Gorlic 1:0. Zwycięską bramkę strzelił Łukasz Popiela w 80'.

fot. Michał StańczykPo wejściu na murawę piłkarze obu drużyn oraz wszyscy zgromadzeni na stadionie uczcili minutą ciszy zmarłego Szczepana Bukowskiego - dyrektora Unii Tarnów ŻSSA.

Drużyna Jaskółek już od pierwszych minut meczu przyjęła pozycję atakującego. Tarnowianie walczyli o każdą piłkę i zgotowali w pierwszej połowie meczu kilka sytuacji podbramkowych. Dwie z nich zakończyły się umieszczeniem piłki w siatce, jednak gole nie zostały uznane przez sędziego. Piłkarze ambitnie, czasem zbyt ostro atakowali przeciwnika, trudno się zatem dziwić, że nie obeszło się bez fauli. Sędzia spotkania, Rafał Wiewiór, pokazał dwie żółte kartki gospodarzom (Łukasz Popiela, Konrad Fryś) oraz jedną zawodnikowi Glinika (Żmigrodzki).

Piłkarze Unii lubią trzymać w napięciu swoich kibiców do ostatnich minut meczu. I tak było w dzisiejszym spotkaniu. Dopiero w drugiej połowie, w 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Łukasz Popiela zdobył (główką) zwycięską bramkę dla gospodarzy. Doping kibiców mobilizował drużynę do walki, serpentyny, konfetti, śpiewy, tańce, sprawiały, że widowisko miało charakter nie tylko sportowy.

W tarnowskim zespole po raz drugi wystąpił po pięcioletniej przerwie Daniel Popiela, wychowanek Unii Tarnów, grający ostatnio w III-ligowej Stali Rzeszów. Z Unią trenuje również 23 - letni Albert Asseh z Ghany. Występował w Stali Rzeszów, Orle Dębno a ostatnio w Kmicie Zabierzów. Prawdopodobnie zobaczymy go w składzie "Jaskółek" za tydzień 18 sierpnia w meczu z Sandecją II w Tarnowie.

Unia: Lisak - Sobyra, Niewola, Wstępnik (62' Fryś), Pawlak - Ł. Popiela, Radliński (62' Witek), Maciosek, Kazik, D. Popiela (46' Drozdowicz) - Węgrzyn (75' Bartkowski).

Glinik/Karpatia: Libera - Żmigrodzki, Wacławik, Zapała, Martuszewski (82' Rachel) - Szary, Wtorek, Wisłocki (65' Skowroński), Chrzan (85' Stępkowicz) - Gadzina, Juruś (67' Kurowski).

Widzów: ok. 450

tekst: Michał Stańczyk