13 tysięcy osób musi wymienić dokumenty - "Wyścig z czasem" w biurze dowodów osobistych
access_time 2007-08-21 16:43:25
Trwa „wyścig z czasem” w Biurze Dowodów Osobistych Urzędu Miasta Tarnowa. Dziennie rejestruje się w urzędzie 130 osób chcących otrzymać nowy dokument. Od początku roku dowód wymieniło już przeszło 14 tysięcy tarnowian. Od września liczba składanych wniosków jeszcze wzrośnie, gdyż uruchomione zostanie kolejne nowe stanowisko przyjmowania wniosków. Pozwoli to przyjąć w ciągu miesiąca w sumie przeszło trzy tysiące osób.

Przeszło 14 tysięcy mieszkańców Tarnowa dokonało już w roku bieżącym wymiany dowodu osobistego. Niewiele mniej, około 13 tysięcy nie zmieniło jeszcze dokumentu, choć musi to uczynić do końca bieżącego roku. Magistraccy urzędnicy szacują, iż na wymianę dowodu czeka jeszcze około 15 procent dorosłych mieszkańców Tarnowa.

W Wydziale Spraw Obywatelskich wprowadzono system rejestracji osób składających wnioski, obecnie przyjmuje się już zapisy na drugi tydzień września. Urząd przyjmuje 130 wniosków dziennie, miesięcznie pozwala to na złożenie przeszło 2 600 wniosków. Od września liczba ta zapewne nieco wzrośnie, gdyż w Urzędzie Miasta Tarnowa uruchomione zostanie kolejne stanowisko, które przyjmować będzie osoby wymieniające dowody osobiste. Pozwoli to zwiększyć liczbę obsługiwanych mieszkańców o kilkaset miesięcznie. Już we wrześniu tarnowski magistrat będzie więc w stanie przyjąć przeszło trzy tysiące wniosków o wymianę dowodu.

Obecnie oczekiwanie na nowy dokument trwa kilka tygodni. Jeżeli terminy te zostaną utrzymane zdecydowana większość mieszkańców Tarnowa ma szansę otrzymać nowy dokument jeszcze przed końcem roku. Wyjątek stanowić mogą ci mieszkańcy, którzy ze złożeniem wniosku czekać będą do ostatniej chwili.

Komentarze...