Wiadomości kryminalne - Nielegalny spirytus
access_time 2007-08-22 12:24:06
40 litrów nielegalnego spirytusu u zatrzymanego do rutynowej kontroli drogowej. Straty pieniężne u dwóch osób z powodu oszustwa i kradzieży telefonu komórkowego.

Ofiarą oszustwa padł 40 letni tarnowianin. 30 lipca chcąc zakupić samochód osobowy wpłacił zaliczkę w wysokości 2000 zł na konto internetowe sprzedającego, który przedstawiał się jako mieszkaniec Żagania. Do chwili obecnej sprzedający nie wywiązał się z transakcji, nie zwrócił zaliczki, jak również brak z nim jakiegokolwiek kontaktu.

19 sierpnia w Tarnowie przy ul. Lwowskiej (teren giełdy samochodowej) okradziona została mieszkanka Woli Dębińskiej. Złodziej wykorzystując jej nieuwagę skradł telefon komórkowy o wartości 1260 zł.

Wczoraj w Tarnowie przy ul. Krakowskiej policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KMP Tarnów zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel. W trakcie kontroli okazało się , że 26 letni kierowca przewoził w bagażniku 8 pojemników ze spirytusem – każdy po 5 litrów. Posiadanie wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy jest przestępstwem z art. 65 Kodeksu Karnego Skarbowego.

Komentarze...