Powstają nowe parkingi w Tarnowie
access_time 2007-08-23 17:32:56
Do końca sierpnia zakończą się prace przy modernizacji parkingu na Osiedlu Legionów, obok szkoły podstawowej nr 23. Po zakończeniu prac powstanie 40 miejsc parkingowych. Budowa parkingu na Osiedlu Legionów jest elementem realizacji „Programu budowy i modernizacji miejsc parkingowych na terenie Tarnowa”. W tym roku zaplanowano stworzenie w mieście kilkuset miejsc parkingowych, do roku 2010 ma ich powstać przeszło dwa tysiące.

Dobiegają końca prace przy modernizacji parkingu na Osiedlu Legionów przy szkole podstawowej nr 23. W efekcie powstanie na osiedlu 40 miejsc parkingowych. Modernizacja jest elementem „Programu budowy i modernizacji miejsc parkingowych na terenie Tarnowa” na lata 2007 – 2010”, którego opracowanie zlecił Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała na początku bieżącego roku.

Plan przewiduje, iż w okresie najbliższych czterech lat powstanie w ścisłym centrum miasta ponad 600 nowych miejsc parkingowych, znacznie większa ich liczba, przeszło dwa tysiące, powstanie w ciągu najbliższych lat poza centrum miasta, w tym na największych tarnowskich osiedlach mieszkaniowych.
Z budżetu miasta wydane zostanie w tym roku na budowę i modernizację parkingów półtora miliona złotych. W efekcie liczba miejsc parkingowych już znacząco wrosła, oddany został do użytku parking przy ul. Westerplatte dla 150 samochodów, wykonano lub zmodernizowano parkingi przy Placu Bohaterów Getta, ulicy Promiennej, Bitwy pod Studziankami i Bitwy pod Monte Cassino. Jeszce w tym roku wykonane zostaną prace przy Pułaskiego, Kopernika i Cichej.

Komentarze...