Dębica kontra Rzeszów w II Polskiej Lidze Bilardowej
access_time 2007-05-22 09:38:53
Podkarpackie derby II Polskiej Ligi Bilardowej pomiędzy PINO VENTOR II Dębica a ÓSEMKĄ II Rzeszów odbyły się w niedzielę - 20 maja w Klubie PINO w Dębicy. Tym razem role się odwróciły i po rozegranych tydzień wcześniej w Rzeszowie derbach I Ligi to dębicka drużyna gościła Rzeszowian u siebie.

Spotkanie przebiegło pod znakiem drużyny gości, którzy od pierwszych minut czuli się w Dębicy jak u siebie. W pierwszym meczu PINO VENTOR II przegrało przewagą ÓSEMKI wynikiem 1:3, gdzie z drużyny gospodarzy powalczył jedynie Wojtek Krzeszowiec w odmianę "14/1" wygrywając z Michałem Tarnawskim 100:91. W drugim spotkaniu gospodarze poderwali się do walki jednak trochę zabrakło. Bartek Pondo przegrał zaledwie jednym punktem z doświadczonym Danielem Karkoszką, Wojtek Krzeszowiec z PINO VENTOR II również poległ w pojedynku z Tomkiem Wiśniewskim przegrywając 7:10. Drużynie młodzików PINO VENTOR Dębica nie sprzyjała tym razem aura maja, gdzie raczej dla wszystkich uczących się jest to okres sprawdzianów i różnych egzaminów. Ostateczny wynik rewanżu 0:4 dla gości i komplet punktów jedzie do Rzeszowa.

"Drużyna PINO VENTOR II Dębica to młodzieżowe rezerwy I-wszo ligowców. To jedyny zespół, gdzie w skład drużyny wchodzą wyłącznie juniorzy. Przedział wiekowy 13-17 lat. Jest to czwórka z sześciu juniorów i dwie na cztery kobiety grających w tej grupie II Ligi Bilardowej. Obiektywnie rzecz biorąc z miesiąca na miesiąc zawodnicy PINO VENTOR nabierają coraz więcej doświadczenia i stają się coraz większym zagrożeniem dla swoich przeciwników. W sporcie zawsze zdarzają się lepsze i gorsze występy. Obserwując występy II-go ligowców w całej Polsce jestem przekonana, iż drużyna PINO VENTOR ma aspiracje na wysokie miejsce w tym sezonie." - mówi Katarzyna Czernicka, koordynator II Polskiej Ligi Bilardowej.

PINO VENTOR II Dębica - ÓSEMKA II Rzeszów mecz 1:3

Pondo Bartłomiej - Karkoszka Daniel 4:10
Ząbek Sylwia - Wiśniewski Tomasz 5:10

Ząbek Monika - Wójtowicz Piotr 5:10
Krzeszowiec Wojciech - Tarnawski Michał 100:91

rewanż 0:4 Pondo Bartłomiej - Karkoszka Daniel 9:10
Krzeszowiec Wojciech - Wiśniewski Tomasz 7:10
Ząbek Sylwia - Wójtowicz Piotr 3:10
Ząbek Monika - Tarnawski Michał 57:100

Już w najbliższą niedzielę 27 maja w Klubie PINO w Debicy, odbędzie się 3 z cyklu pięciu rankingowych turniejów AMATOR CHALLENGE. Początek turnieju 10:00.

Komentarze...