Pracowite dni tarnowskiej policji
access_time 2007-05-22 09:58:28
Miniony weekend obfitował w różnego rodzaju wydarzenia o charakterze przestępstw. Oprócz kradzieży zanotowano również potrącenie i ucieczkę z miejsca zdarzenia, pobicie ora zdarzenia drogowe.

19 maja, w Tarnowie na ul. Królowej Jadwigi, pięciu sprawców wywabiło podstępem z mieszkania 18 latka, po czym w rejonie pobliskiego sklepu spożywczego został on dotkliwie pobity. Pokrzywdzony doznał wstrząśnienia mózgu i obrażeń głowy w wyniku czego trafił na oddział neurochirurgii. Policjanci KP Tarnów Zachód jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawców pobicia mieszkańców Radłowa, Koszyc, Rzuchowej i Tarnowa w wieku 17 – 22 lat.

Tego samego dnia godz. 16 w Niedomicach na ul. Niedomickiej kierujący sam. Hundai Lantra 53 letni mieszkaniec Krakowa na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo-bocznie z sam. Daewoo Matiz. Kierujący Daewoo 56 letni mieszkaniec Tarnowa zmarł po przewiezieniu do szpitala. Pasażerowie Matiza żona zmarłego i i 84 letni mężczyzna w stanie ciężkim pozostają w szpitalu. Ranni zostali również kierowca i pasażerka samochodu marki Hundai.

Policjanci KPTC zatrzymali na gorącym uczynku włamania do budynku plebani parafii katedralnej w Tarnowie dwóch dwudziestolatków, mieszkańców Starych Żukowic. Policjanci zjawili się natychmiast, gdy dyżurny odebrał telefon od siostry zakonnej (świadka zdarzenia). Sprawcy zdążyli wyłamać drzwi, weszli do środka i wówczas zostali zatrzymani.

W dniu wczorajszym, o godz.18.00 w Szerzynach kierujący nieustalonym pojazdem, podczas wymijania się z innym samochodem, potrącił idącą prawą stroną jezdni 87 letnią mieszkankę tej miejscowości. Kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia, poszkodowana zaś doznała złamania ręki, nosa i ogólnych potłuczeń, w wyniku czego trafiła do szpitala.

Tej nocy w Tarnowie na ul. Bitwy o Wał Pomorski nieznani sprawcy, wykorzystując uchylone okno w mieszkaniu na parterze budynku, otworzyli drzwi balkonowe, a następnie weszli do środka skąd skradli kosmetyki, 45 euro, biżuterię oraz wieże stereo łącznej wartości 4000 zł na szkodę dwóch czasowo zameldowanych pod tym adresem Ukrainek.

W Tuchowie na ul. Partyzantów nieznani sprawcy z wiaty przystankowo-turystycznej skradli drewniany stół oraz drewniane ławki na szkodę Starostwa Powiatowego. Straty wyliczono na kwotę 700 zł.

Komentarze...