Śmierć na drodze
access_time 2007-05-23 08:41:06
Rozpoczynające się niedługo lato jest czasem wypoczynku i zabawy; niesie jednak ze sobą pewne zagrożenia. Jednym z nich jest pojawienie się rowerzystów. Zarówno kierowcy samochodów, jak i jednośladów nie mogą zapominać, że zasady wspólnego korzystania z dróg określone są w przepisach. Ich nieprzestrzeganie prowadzić może do tragedii.

W dniu wczorajszym, 22 maja, o godz. 8.45 w Wierzchosławicach kierujący samochodem Volkswagen T4 mieszkaniec Swarzowa, jadąc w kierunku miasta Radłów, wykonał na skrzyżowaniu nieprawidłowy manewr wyprzedzania skręcającej w lewo rowerzystki. 83 letnia mieszkanka Wierzchosławic została potrącona, w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu. Zwłoki zabezpieczono do sekcji, pojazdy zaś na parkingu PKS.

Dwa kolejne zdarzenia, którymi zajmowała się policja, można zaliczyć do pospolitych włamań.

W nocy 21/22 maja w Tarnowie na ul. Pszennej nieznanay sprawca włamał się do budynku byłego internatu Zespołu Szkół Agrotechnicznych, gdzie - po uprzednim wypchnięciu kwatery okna - wszedł do środka i skradł 31 szt. zamków drzwiowych wraz z kluczami, a także 10 szt. kaloryferów żeliwnych łącznej wartości 440 zł. Odzyskano kaloryfery które znaleziono schowane za budynkiem gospodarczym.

W Tarnowie w markecie przy ul. Błonie NN sprawcy w nieustalony sposób skradli z jednego ze stoisk okap kuchenny oraz 2 aparaty cyfrowe łącznej wartości 1100 zł na szkodę warszawskiej firmy handlowej.

Komentarze...