Protest nauczycieli, uczniowie pod opieką
access_time 2007-05-29 14:33:00
29 maja w 38 z 85 placówek oświatowych na terenie Tarnowa nauczyciele rozpoczęli strajk ostrzegawczy. W niektórych szkołach odwołano lekcje, inne jedynie oflagowano. We wszystkich przedszkolach i szkołach, w których nie odbyły się normalne zajęcia dzieciom i młodzieży zapewniono pełną opiekę. Organizatorem protestu jest Związek Nauczycielstwa Polskiego, który domaga się wyższych pensji dla nauczycieli, zmiany systemu emerytalnego oraz zmiany sposobu naliczania subwencji oświatowej.

W ramach strajku ostrzegawczego nauczycieli 29 maja w czterech tarnowskich szkołach podstawowych odwołano zajęcia. W kilku innych szkołach i przedszkolach na budynkach wywieszono flagi. Ogółem strajk protestacyjny odbył się w 38 z 85 placówek oświatowych w Tarnowie, w tym w 11 przedszkolach, 10 szkołach podstawowych, dwóch gimnazjach oraz 15 szkołach placówek.

Organizatorem protestu jest Związek Nauczycielstwa Polskiego, który domaga się wyższych pensji dla nauczycieli, zmiany systemu emerytalnego oraz zmiany sposobu naliczania subwencji oświatowej, tak by w pełni pokryła ona potrzeby oświaty. We wszystkich placówkach, w których nie odbyły się zajęcia programowe dyrektorzy zapewnili uczniom pełną opiekę.

Więcej informacji: Wydział Edukacji: 014 68-82-465

Komentarze...