Amator Challenge - bilard w Dębicy
access_time 2007-05-30 15:16:09
W niedzielę 27 maja w Klubie PINO w Debicy, odbył się 3 Amator Challenge, na którym pojawiło się 17 zawodników z całego regionu.

Od wstępnej fazy turniej przebiegał bardzo sprawnie. Zawodnicy natchnieni upalna pogodą wygrywali wysoko swoje mecze, przewagą 2-3 punktów. Nie obejrzeliśmy się jak były już ćwierćfinały, które wyraźnie zdominowali tarnowscy zawodnicy. Najpierw emocji przysporzył nam mecz dwóch Tarnowian Pawła Męderaka z Tomkiem Różyckim, gdzie to Paweł wziął losy w swoje ręce wygrywając 5:2. Kolejno Tomka Błażeja z Witkowskim Łukaszem - 5:3 dla Tomka. Trzeci ćwierćfinał okupowali Wojtek Wąsacz i Przemek Dziuban również z Tarnowa, gdzie po wyrównanej walce zwyciężył Wojtek Wąsacz 5:3. Kolejny pojedynek toczył się pomiędzy Barkiem Pondo z Dębicy, aMarcinem Wójciakiem z Mielca. Tutaj dębicki zawodnik nie dał szansy koledze z Mielca wygrywając drastyczną przewagą 5:1.

W półfinale spotkały sie pary: Męderak - Błażej, gdzie rzutem na taśmę zwycięzcą został Paweł Męderak i to jego czekały emocje finałowe, oraz Pondo - Wąsacz, gdzie z rozmachu po świetnym meczu ćwierćwinalowym Bartek rozniósł Wojtka ponownie 5:1. Przyszedł czas na finał. Zapowiadało się ciekawie i prognozy nie zawiodły. Para Paweł Męderak - Bartłomiej Pondo stoczyli bardzo ładną, wyrównaną walkę, gdzie ostatnia partia przychyliła szalę na korzyść Bartka Pondo z Debicy.

W turnieju od samego początku niepokonany jest Bartek Pondo, który to juz poraz 3 wygrał eliminacje i obecnie ma już 60 pkt w kwalifikacji.WYNIKI:

1. Bartłomiej Pondo
2. Paweł Męderak
3. Wojciech Wąsacz
Tomasz Błażej
5. Przemek Dziuban
Kamil Różycki
Marcin Wójciak
Łukasz Witkowski
9. Monika Ząbek
Wojciech Krzeszowiec
Łukasz Mysłek
Mateusz Szmaszek
13.Sylwia Ząbek
Krzysztof Szmaszek
Marcin Czuchro
Kosinski Michał
17.Paweł Kogut

Komentarze...