Słoma makowa jechała przez Tarnów tranzytem
access_time 2007-05-31 12:50:38
Tarnowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, przewożącego w swym samochodzie surowiec do produkcji 'polskiej heroiny'. Z ilości przewożonej przez mężczyznę można by wyprodukować ponad 20 l tzw. kompotu o wartości około 150 tys. zł.

Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego w miejscowości Ładna, na drodze K-4, podczas kontroli samochodu Nissan Sunny kierowanego przez 57 letniego mieszkańca Jeleniej Góry ujawnili, przewożoną w 9 workach foliowych, słomę makową w ilości 151 kg. Z uwagi na naruszenie art. 22 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kierowca został zatrzymany w policyjnych aresztach. Za przewożenie przez terytorium RP słomy makowej w znacznych ilościach grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata.

W Brzozówce nieznani sprawcy weszli do studzienek kanalizacyjnych, po czym odcięli i skradli 420 m kabla miedziowego, służącego do połączeń telefonicznych na szkodę TP SA w Krakowie, która poniosła straty w wysokości 11.000 zł.

Wczoraj, godz. 17.30-18.00 w Tarnowie na ul. Waryńskiego nieznany sprawca, wykorzystując nie zamknięte drzwi mieszkania i nieuwagę domowników, wszedł do środka i z przedpokoju skradł torebkę damską, a wraz z nią dokumenty, okulary i pieniądze na łączną kwotę 540 zł. Tarnowska Policja apeluje o rozwagę i zamykanie drzwi.

Komentarze...