Kronika Policyjna
access_time 2007-06-01 14:16:59
Wczorajszy dzień oraz noc nie były spokojne dla tarnowskiej policji. Interweniowali w sprawie wandali, którzy zniszczyli samochód zaparkowany przy ulicy Nowy Świat oraz dwóch gimnazjalistów, którzy wagary urozmaicali sobie kontaktem z narkotykami.

31 bm godz. 16.00 w Tarnowie w Parku Strzeleckim policjanci KPTC podczas legitymowania dwóch 15 letnich gimnazjalistów, tarnowian, będących na wagarach w kieszeniach ich ubrań znaleźli środki odurzające w postaci marihuany w ilości ok. 0,68 gr . Obaj trafili do Policyjnej Izby Dziecka.

1 bm godz. 0.10 w Tarnowie na ul. Nowy Świat policjanci z KPTC zatrzymali 21 i 22 latka mieszkańców Tarnowa, w przeszłości karanych za przestępstwa kryminalne, tuż po tym jak przy użyciu rąk i nóg uszkodzili zaparkowany na ulicy sam. Ford Eskort własności mieszkańca Tarnowa. Sprawcy zerwali lusterka zewnętrzne i pogięli karoserie powodując straty w kwocie 500 zł. Jednego z nich zatrzymano w Izbie Wytrzeźwień (1,5 prom.), drugiego w policyjnych aresztach.

Sad Rejonowy w Tarnowie na wniosek Sekcji Doch-Śl KMP zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Wojciecha Z., 57 letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który 30 maja br w m. Ładna przewoził przez terytorium RP słomę makową w znacznej ilości 151,80 kg tj. o przestępstwo z art. 55 ust. 1 i 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Komentarze...