Darmowe badania mammograficzne
access_time 2007-06-01 14:23:21
Śzpital im. św. Łukasza zaprasza kobiety w wieku 50 - 69 lat na darmowe badania wczesnego wykrywania zmian w piersiach. Akcja rozpoczyna się od jutra.

Bezpłatne badania mammograficzne w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza będą wykonywane już od soboty 2 czerwca. Mogą z nich skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie poddawały się badaniu i nie mają zdiagnozowanego raka piersi.

Nie trzeba skierowania. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym i dowodem ubezpieczenia. Można telefonicznie ustalić datę i godzinę badania. W tym celu trzeba zadzwonić do rejestracji pracowni RTG, nr tel. 014 6315 862. Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7-17 a w soboty w godz. 8-14.

Warto skorzystać z mammografii, czyli prześwietlenia piersi. To metoda pozwalająca na wykrycie raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwy u kobiet. Wczesna diagnoza umożliwia całkowite wyleczenie. Warto więc skorzystać z zaproszenia i jak najwcześniej zgłosić się do badania. Można to zrobić już w najbliższą sobotę.

Komentarze...