Światowy Dzień bez tytoniu - rozstrzygnięcie konkursu
access_time 2007-06-06 19:10:04
„ŻYJMY W ŚWIECIE WOLNYM OD DYMU TYTONIOWEGO” - to hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom Światowego Dnia bez Tytoniu w Polsce. W związku z akcją prowadzone były kampanie informacyjne i ogłaszane były quizy. Dziś znamy zwycięzców konkursu, który toczył się na łamach naszego portalu.

O tym, że warto żyć bez papierosów nie trzeba długo przekonywać tych, którzy nie palą. Inaczej jest w przypadku palaczy. Tylko część z nich zupełnie zdaje sobie sprawę z tragicznych skutków, jakie niesie ze sobą palenie tytoniu. Jeszcze mniejsza ilość palących wie, że tzw. palenie bierne, czyli wdychanie dymu papierosowego gdy samemu się nie pali, może być jeszcze bardziej szkodliwe.

Quizem, który emitowany był na naszym portalu, chcieliśmy sprawdzić świadomość internautów w dziedzinie szkodliwości palenia. Wraz z Małopolskim Centrum Zdrowia Publicznego postawiliśmy pytanie "Ile papierosów trzeba wypalić, aby doszło do uszkodzenia zdrowia?". Jak się okazało, wszystkie nadesłane nam do dnia wczorajszego odpowiedzi były prawidłowe - palenie zawsze i w każdej ilości prowadzi do uszkodzenia zdrowia.

Zwycięzcami konkursu na naszym portalu są:

Mieczysław Sak
Joanna Kusiak

Niespodzianki ufundowane przez Małopolskie Centrum Zdrowia Publicznego w Krakowie można odebrać - legitymując się dowodem tożsamości - od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 15.00 do 20 czerwca pod wskazanym poniżej adresem:

Małopolskie Centrum Zdrowia Publicznego w Krakowie – Ośrodek w Tarnowie
ul. Boya-Żeleńskiego 4a w Tarnowie

Komentarze...