Inauguracja Lata 2007 z Michalczewskim
access_time 2007-06-23 11:24:05
Wiele atrakcji przygotowali dla tarnowian organizatorzy imprezy "Lato z Tigerem": skoki na bungee, gry i zabawy, bezpośredni kontakt z bokserami Dariuszem Michalczewskim i Tomaszem Adamkiem, a w finale koncert Patrycji Markowskiej.
fotNa obiektach TOSiR'u przy ul. Wojska Polskiego zainicjowano cykl imprez, które się odbędą w Polsce z udziałem Dariusza Michalczewskiego. Jest to inicjatywa Fundacji Darka Michalczewskiego, celem akcji jest promocja sportowych pasji wśród młodzieży w celu zapobiegania przestępczości wśród młodych ludzi. Na trasie "Tigera" znalazły się obok Tarnowa, Sopot, Wrocław, Słupsk.

Organizatorzy zapewnili dobrą zabawę milusińskim: gry i zabawy prowadził bokser, w przerwie zaprezentowano pokaz walk wschodnich w wykonaniu tarnowskiej sekcji sztuk walki: "Bushi Ryu". Tomasz Chmura - Mistrz Polski w Ekstremalnych Sztukach Walki 2006 zaprezentował sposób posługiwania się nunchaku. Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej bokserski, sam Darek komentował walki zmagających się na ringu bokserów.

W czasie imprezy odbyła się licytacja koszulek oraz rękawic bokserskich Michalczewskiego, a uzyskane środki przeznaczono na leczenie 26-letniego Maćka Bema, tarnowianina, studenta V roku prawa, który cierpi na ostrą białaczkę szpiku kostnego. Na scenie wystąpiły również dziewczęta z klubu "Honorata". Gracja, wyjkątkowe umiejętności tancerek, wyczucie rytmu zyskały aplauz publiczności.

Pierwsza część imprezy była świetnie zorganizowana i niezwykle atrakcyjna i tu należą się słowa podziękowania Fundacji Dariusza Michalczewskiego.

fotNiestety, finał imprezy - koncert Patrycji Markowskiej - nie przebiegał zgodnie z planem. Rozpoczął się z prawie dwugodzinnym opóźnieniem (nie z winy organizatora imprezy - koniec koncertu zaplanowano około 21:30) i trwał krócej niż przewidywano. Na słowa uznania zasługują prowadzący piątkową imprezę, którzy dwoili się i troili, aby wypełnić czas oczekiwania na piosenkarkę. Pomogli im w tym tarnowianie chętnie występujący na scenie.

Artystka zaśpiewała kilka piosenek, po czym pożegnała się z publicznością, niektórzy do końca myśleli, że to żart. Fani Patrycji nie kryli rozczarowania z powodu tak krótkiego koncertu. Cóż można powiedzieć na temat spóźnienia piosenkarki? Można było przecież przewidzieć, że w piątek - początek wakacji, weekendu - będą korki na drogach. Impreza odbyła się na terenach usytuowanych pomiędzy blokami osiedli. W mieście natomiast obowiązuje cisza nocna po 22. Nie każdy ma po tej godzinie ochotę (ludzie chorzy, małe dzieci) słuchać głośnej muzyki. To spowodowało przedwczesne zakończenie koncertu.

Lato z "Tigerem" przebiegało pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa, którego reprezentował jeden z zastępców Kazimierz Koprowski. To dzięki otwartości władz miasta na inicjatywy sportowe ma powstać w Tarnowie jesienią tego roku pierwsza klasa bokserska. Jest to jedno z założeń Fundacji Darka Michalczewskiego (utwórzenie sieci szkółek bokserskich).

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...