Nowy rok akademicki rozpoczęty
access_time 2007-10-01 16:41:58
Dzisiaj, 1 października, rozpoczął się kolejny rok akademicki. Dla studentów oznacza to kolejne zaliczenia, egzaminy, dla niektórych napisanie pracy dyplomowej oraz jej obronę. Jak po przerwie wakacyjnej wygląda sytuacja w poszczególnych placówkach?

Jak informują między innymi dziennikarze Radia RDN Małopolska, Tarnowska PWSZ ma problemy z naborem na studia z przedmiotów ścisłych. Małym zainteresowaniem cieszą się kierunki inżynierskie. Jak zwykle najwięcej podań składano na filologię angielską, administrację publiczną oraz fizjoterapię. Inżynieria materiałowa, elektronika oraz telekomunikacja nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem. Nowy rok akademicki rozpocznie około 1900 studentów.

Z kolei w Wyższej Szkole Biznesu zaszły spore zmiany. Połączona została ona, z wcześniej partnerską, Wyższą Szkołą Biznesu- National Luis University w Nowym Sączu. Wspólny rektor dwóch szkół- dr Krzysztof Pawłowski został Prezydentem WSB, natomiast nowym rektorem jest cudzoziemiec- amerykanin, doktor Richard Magner. Są to zatem spore zmiany- uczelnia w Tarnowie stała się oficjalnie częścią renomowanej WSB-NLU z Nowego Sącza.Dr Richard Magner to wieloletni menadżer amerykańskiego oddziału firmy MOTOROLA. Do niedawna dziekan Wydziału Zarządzania (College of Management and Business) amerykańskiej uczelni National-Louis University w Chicago.

W Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej rekrutacja trwa natomiast jeszcze do 15 października. Na rozpoczęcie studiów szansę ma jeszcze około 100 osób.Przyszli studenci mają do wyboru dwa kierunki studiów, nowy: turystyka i rekreacja oraz dotychczasowy: zarządzanie. Warto dodać, że MWSE wprowadziła udogodnienie dla swoich studentów - Wirtualny Dziekanat.

Komentarze...