Moja ulubiona scena biblijna
access_time 2007-10-05 17:04:19
Z okazji zbliżającego się XXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie, Filia Nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej, organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pt: „Moja ulubiona scena biblijna".

Konkurs ma na celu zachęcić uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania się tematyką biblijną i jednocześnie stworzyć możliwość przedstawienia w dowolnej formie plastycznej swoich inspiracji i pomysłów nawiązujących do Pisma Świętego.

Każda praca powinna zawierać na odwrocie dane autora: imię, nazwisko, wiek lub klasa, adres szkoły. Prace należy dostarczyć do 12 października do Filii nr 8 /Mościce, ul. Traugutta 1; tel. 633 17 61/ lub do MBP /ul. Krakowska 4/. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane w Galerii Plastycznej MBP- Filia nr 8 w Mościcach.

W październiku Filia nr 8 przygotowuje także dla swoich czytelników ekspozycję zatytułowaną "Biblia jako fundament sztuki europejskiej", na której zaprezentowane zostaną m.in. bogato ilustrowane wydawnictwa albumowe ze zbiorów biblioteki oraz reprodukcje słynnych obrazów.

Komentarze...