Tarnowski Bieg Leliwitów
access_time 2007-10-05 18:10:58
7 października na ulicach Tarnowa rozegrany zostanie XVI Tarnowski Bieg Leliwitów. Organizatorem biegu jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół - Świat Pracy” w Tarnowie przy współudziale Tarnowskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Gimnazjum Nr 8 w Tarnowie. Patronat nad Biegiem Leliwitów objął Prezydent Miasta Tarnowa, Ryszard Ścigała. W związku z imprezą w dniu 7 października ruch kołowy na trasie biegu zostanie czasowo wstrzymany.

7 października rozegrana zostanie w Tarnowie 16 edycja Biegu Leliwitów, imprezy popularyzującej formę zdrowego i aktywnego stylu życia - skierowana do młodzieży szkolnej i dorosłych. Po raz drugi tarnowski bieg organizowany jest jako bieg uliczny, wcześniej miał on charakter biegu przełajowego. Doświadczenia ubiegłorocznego biegu pozwalają przypuszczać, że cieszy się on dużą popularnością wśród Tarnowian.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów (trzy pętle po około 3300 m) odbędzie się na trasie: Piłsudskiego, Romanowicza, Park Strzelecki, Słowackiego, Sitki, Poniatowskiego, nawrót na Poniatowskiego, Goldhammera, Sitki, Piłsudskiego, Na Łąkach, Legionów, Piłsudskiego.Ponadto zaplanowano biegi na dystansach od 600 do 1 500 metrów dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych.

Organizatorem imprezy jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół - Świat Pracy” w Tarnowie przy współudziale Tarnowskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Gimnazjum Nr 8 w Tarnowie. Patronat nad Biegiem Leliwitów objął Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.

Regulamin dostępny na stronie www.biegleliwitow.zicom.pl

Komentarze...