Weekend z TCK
access_time 2007-07-13 16:40:53
Dziś i jutro, amatorzy sztuki i rozrywki na poziomie znajdą coś dla siebie. Tarnowskie Centrum Kultury zaplanowało koncert, a także pokaz filmów na świeżym powietrzu. Obecność obowiązkowa.

Weekendowe wakacyjne wieczory można spędzić ciekawie, starają się mieszkańcom Tarnowa powiedzieć pracownicy Tarnowskiego Centrum Kultury. Na noce z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę przygotowali oni dwie propozycje, an które - co ważne - wstęp jest darmowy.

PIĄTEK

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na zupełnie nowy cykl letnich koncertów jazzowych, które odbędą się pod hasłem „Bez Ogródek”. Wakacyjna propozycja TCK ma na celu pobudzenie do kulturalnego życia uroczego ogródka, znajdującego się za budynkiem przy Rynku 5, promowanie lokalnej twórczości jazzowej oraz zapewnienie tarnowskiej publiczności muzycznej rozrywki na wysokim poziomie.
Dziś o godzinie 20:00 w ramach cylku "Bez Ogródek" odbędzie się koncert zespołów: LELIWA JAZZ BAND oraz ZBYSZEK STANULA KWARTET

SOBOTA

Podczas sobotnich projekcji "pod chmurką" zaprezentowane zostaną filmy rzeszowskiej grupy DDN, film dokumentalny o polskim kinie niezależnym "OFF.pl" oraz najnowszy film Piotra Matwiejczyka - "Wstyd". Nie zabraknie też spotkań z twórcami filmów.
Start o 21.00. Wstęp na pokaz bezpłatny! W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych przegląd zostanie przeniesiony do Piwnic TCK.

Program pokazu:

"OFF pl." - film dokumentalny o polskim kinie niezależnym;

Zestaw filmów rzeszowskiej grupy DDN:

  • "Koperta" 3 min. reż. Hubert Gotkowski
  • "Smar" 3 min. reż. Hubert Gotkowski
  • "The wyścig" 2 min. reż. Piotr Gibowicz
  • "Kierownica" 3 min. reż. Hubert Gotkowski
  • "Egzamin" 3 min. reż. Hubert Gotkowski
  • "Stiudent II" 28 min. reż. Hubert Gotkowski - Po projekcji spotkanie z Hubertem Gotkowskim
  • "Wstyd", reż. Piotr Matwiejczyk - Po projekcji spotkanie z Piotrem Matwiejczykiem.


"Wstyd" opowiada historię skomplikowanych relacji między dorastającą 14-letnią dziewczyną - Asią (Natalia Durczok - debiutantka) i trzema starszymi mężczyznami z jej otoczenia. Asia za namową ojca (Artur Barciś), który coraz bardziej pogrąża się w depresji po śmierci żony, zaczyna brać lekcje gry na skrzypcach u Jana (Marcin Dorociński). Jednocześnie za namową koleżanki zaczyna kokietować nauczyciela i prowokować go. W tym samym czasie Asia czuje się bacznie obserwowana przez dawnego kolegę taty - ginekologa Tomasza (Mirosław Baka), który wraz z żoną (Dorota Segda) stracili właśnie nienarodzone jeszcze dziecko... Sytuacja między Asią i tymi trzema dorosłymi mężczyznami zagęszcza się doprowadzając do tragicznego w skutkach finału.

Reżyseria: Piotr Matwiejczyk
Scenariusz: Piotr Matwiejczyk
Zdjęcia: Piotr Żukowski
Kostiumy: Goria Kornyluk, Zuzanna Małycha
Muzyka: Łukasz Lipiński
Montaż: Piotr Żukowski
Producent: Cezary Pazura, Weronika Marczuk-Pazura
Produkcja: Sting (firma produkcyjna)
Obsada aktorska: Artur Barciś (ojciec Asi), Mirosław Baka (ginekolog Tomasz), Dorota Segda (żona Tomasza), Marcin Dorociński (nauczyciel Jan), Natalia Durczok (Asia), Magdalena Woźniak (mama Asi)

Nagrody filmowe:
2006 - Piotr Matwiejczyk Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Era Nowe Horyzonty")-Wrocławska Nagroda Filmowa w konkursie "Nowe Kino Polskie",
2006 - Piotr Matwiejczyk Poznań (MFF "Off Cinema")-"Złoty Zamek

Komentarze...