Lipiec z TCK
access_time 2007-07-19 11:15:59
Lato jest najbardziej gorącą porą nie tylko pod względem temperatury, gorące jest również zapotrzebowanie na sztukę i rozrywkę. Propozycję kulturalną sformułowaną przez TCK na lipiec omawia Sebastian Szafarz.


Lipcowy wachlarz propozycji Tarnowskiego Centrum Kultury jest w tym roku wyjątkowo bogaty. Przebieg zaplanowanych wydarzeń pozostaje jednak uzależniony od pogody, gdyż wszystkie imprezy organizowane są pod gołym niebem, w nowym miejscu, jakim jest „Letni ogródek TCK”.

Pełnym sukcesem zakończył się sobotni pokaz filmów OFF-owych „MultimediaOFF”, który oprócz zacnych gości związanych z kinem OFF-owym licznie zgromadził też publiczność. Również bardzo ciepło został przyjęty przez Tarnowian nowy cykl koncertów jazzowych „Bez ogródek”, którego inauguracja miała miejsce w miniony piątek. Wówczas wystąpił zespół „Zbyszek Stanula Kwartet” oraz tarnowska legenda „Leliwa Jazz Band”, któremu pogoda pozwoliła jedynie na wykonanie zaledwie jednego utworu.

W kolejnych edycjach cyklu „Bez ogródek” zaprezentuje się bardzo młoda formacja niezwykle zdolnych muzyków „Maciej Pierzchała Trio” (20.07), a tydzień później „Jazz Stream Trio” (27.07)- zespół kierowany przez Piotra Pociaska.
Początek koncertów w „Letnim ogródku TCK”- godz. 20.00

Z przyczyn niezależnych od Tarnowskiego Centrum Kultury niestety nie dojdzie do skutku w planowanym terminie wystawa „Kolektywu fotografów Visavis.pl”, której wernisaż miał się odbyć 18 lipca 2007.

Komentarze...