Bohaterscy policjanci nagrodzeni
access_time 2007-07-19 14:24:05
Pewnie nie wszyscy pamiętają akcję tarnowskiej policji z czerwca bieżącego roku, kiedy to przybyli na miejsce zgłoszenia funkcjonariusze z narażeniem własnego życia, uratowali z pożaru dwóch mieszkańców Tarnowa. O ich czynie nie zapomniał Małopolski Komendant Wojewódzki Policji, przyznając bohaterom nagrody.


W dniu 7.06.2007 r. godz. 3.30 dyżurny KMP odebrał zgłoszenie od mieszkańca bloku przy ul. Burtniczej w Tarnowie, że z jednego z mieszkań wydobywa się dym. Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej na miejscu znaleźli się dwaj policjanci z KP Tarnów Centrum asp. Roman Mikos i post. Maciej Kozłowski. Po otworzeniu drzwi nie zamkniętego na klucz mieszkania zauważyli palącą się na łóżku kołdrę pod którą leżał jeden z dwóch przebywających w mieszkaniu mężczyzn. Był w stanie półprzytomnym. Drugi z mężczyzn spał z głową opartą o blat stołu. Puste butelki i kieliszki świadczyły o trwającej tu w ostatnich godzinach libacji.

Policjanci wynieśli na korytarz mężczyzn, powiadomili pogotowie i przystąpili do gaszenia mieszkania. Ostatecznie z ogniem uporała się przybyła niebawem straż pożarna. Uratowani mężczyźni to 63 letni właściciel mieszkania i jego 50 letni kompan z ul. Krupniczej. Obaj trafili do szpitala z objawami zatrucia.

Na wniosek Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł.insp. Zbigniewa Ostrowskiego – Małopolski Komendant Wojewódzki Policji podinsp. Andrzej Rokita w uznaniu bohaterskiej postawy wyróżnił obu policjantów nagrodami pieniężnymi w kwocie po 1200 zł.

W dniu 19.07.2007 r. nagrody, w obecności przełożonego policjantów podkom. Jana Pytko – K-dta Komisariatu Policji Tarów Centrum wręczył mł.insp. Zbigniew Ostrowski.

Komentarze...