Tradycji stało się zadość ...
access_time 2007-07-20 23:49:16
Piątkowe, lipcowe wieczory TCK zaproponowało tarnowianom cykl koncertów jazzowych "Bez Ogródek". Imprezy te cieszą się dużym zainteresowaniem, mimo iż pogoda właśnie w ten dzień tygodnia płata figla.
fot. Michał StańczykTydzień temu wystąpił zespół Zbyszek Stanula Kwartet oraz Leliwa Jazz Band, chociaż ten ostatni musiał przerwać koncert z powodu opadu deszczu.

Dzisiaj zagrał zespół Maciej Pierzchała Trio i przedstawił nie autorski materiał, ale w większości były to standardy jazzowe. Zespół w składzie Maciej Pierzchała - piano, Henryk Gradus - kontrabas, Damian Niewiński - perkusja Zagrał pierwszą część koncertu, chociaż pod koniec występu zaczął padać delikatny, letni deszcz. Po krótkiej przerwie artyści nadal bawili publiczność swoją muzyką, nie było jednak dane zespołowi dokończyc występ. Tradycji stało się zadość, ciemne chmury nad Tarnowem w piątkowy wieczór, a potem grube krople deszczu i jazzmeni nie mogli zaprezentować do końca przygotowanych kawałków.

Prawdziwą przyjemnością było słuchanie muzyki jazzowej w uroczym ogródku TCK. Uważam, że był to świetny pomysł, aby organizaować koncerty plenerowe w tym miejscu. Już za tydzień na scenie wystąpi JAZZ STREAM TRIO i MONK.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...