Kartki niepełnosprawnych
access_time 2007-11-15 18:18:47
Ręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe przygotowali w Tarnowie niepełnosprawni z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Dochód uzyskany z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną podopiecznych Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”, które prowadzi placówkę przy ul. Hodowlanej 6. [foto+mp3]

Osoby niepełnosprawne intelektualnie przygotowały kartki oraz dekoracje na wigilijne i świąteczne stoły, licząc że tarnowianie znajdą coś interesującego dla siebie, swoich najbliższych i znajomych. - Każda ozdoba jest jedyną w swoim rodzaju i odzwierciedla ogromne serce włożone w jej wykonanie – podkreślają terapeutki pracujące z niepełnosprawnymi.

- „Świąteczne kartki to małe arcydzieła. Są różnorodne, kolorowe i starannie wykonane. To uświadamia nam, że osoby niepełnosprawne potrafią pokonać niejedną barierę” – powiedział Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”.

Mówi Prezes Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro”- Krzysztof Drwal. POBIERZ/SŁUCHAJ

- „W przygotowanie świątecznych bibelotów i kartek zaangażowali się wszyscy. Prace powstają w każdej pracowni, gdyż uczestnicy mają jeden cel - wspólnie zagospodarować środki uzyskane z ich sprzedaży – podkreśla Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Zgodnie z obowiązującym w placówce regulaminem, dochód ma zostać przeznaczony na rehabilitację społeczną. Kierownik Wardzała zaznacza, że sami uczestnicy zdecydują co to ma być. Do wyboru będzie wycieczka, wyjście do kina lub teatru, pizzerii, kawiarni lub muzeum. Świąteczne kartki i ozdoby można zobaczyć w internecie pod adresem: www.ichlepszejutro.pl.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzi w Tarnowie Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”. Do placówki uczęszcza 36 dorosłych osób upośledzonych umysłowo. Celem Warsztatu jest nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej. Rehabilitacja zawodowa prowadzona jest w pracowniach: gospodarstwa domowego, drewna i metalu, rękodzieła artystycznego, komputerowo-internetowej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych i rehabilitacji fizycznej. W Warsztacie działa też pracownia terapii logopedycznej i psychologicznej oraz sala do relaksacji i wyciszenia emocjonalnego. Priorytetem jest rehabilitacja społeczna, czyli integracja niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Organizowane są wycieczki, wizyty w zakładach pracy, muzeach, kinach i teatrach.

Na zdjęciach kartki wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

Komentarze...