Kultura Be kameralnie.
access_time 2007-11-17 15:08:22
Na piątkowy wieczór TCK zaproponowało kolejne spotkanie z „Kulturą Be”, jak zwykle wystąpiła młoda formacja rockowa – tym razem - Ethos, a jako gwiazda wieczoru – The Poise Rite.
fot. Michał StańczykJeśli komuś koncert rockowy kojarzy się z bezmyślnym skakaniem wokół sceny, ten się myli! Dowodem tego był kolejny koncert z cyklu Kultura BE w zabytkowych piwnicach TCK. Zgromadził on niezbyt liczną liczbę fanów (co spowodowane było zapewne trudnymi warunkami atmosferycznymi), co jednak nie wpłynęło na jakość koncertu. Wszyscy bawili się znakomicie, a oba zespoły pokazały, czym jest rock.

W nastrój wieczoru wprowadził zespół ETHOS, w zmienionym składzie: Natalia Dziaduła - wokal, Kamil Patulski - perkusja, Artur Wachowiec - gitara, Marcin (Iron) Jaworski - bas, Adrian (Cebula) Pawelski - klawisze. W swojej twórczości formacja proponuje mieszankę różnych stylów muzycznych, jednak w dużej mierze bazuje na rocku, funku, muzyce popowej, ale momentami również odnosi się do jazzu. Aktualnie zespół pracuje na nagrywaniu piosenek na nową płytę demo.

Gwiazdą wieczoru był zespół THE POISE RITE w tym samym składzie od dziesięciu lat, na swoim koncie ma juz trzy płyty („Jutro bez znaczenia”, „the poise rite”, „Passagalia”). Choć zespół powstał w Rzeszowie, obecnie artyści mieszkają na Wyspach, tam koncertują jako support przed znanymi polskimi wykonawcami. Ich muzyka to mieszanka różnych gatunków muzycznych: od gitarowego czadu aż po elementy psychodeli”. The Poise Rite tworzą Bartłomiej Zaborowski – wokal / gitara, Olegs Samsonovs – perkusja, Krystian Kwolek – bass, organy hammonda, gitara akustyczna.

Koncert trwał około dwóch godzin, można go uznać za bardzo udany. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne występy i płyty obu zespołów, a także na następną Kulturę Be...

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...