Incydent w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych
access_time 2007-11-27 18:12:28
Dzisiaj, 27 listopada 2007 roku, w Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie przy ul. Szujskiego, podczas przerwy, ok. godziny 13.00, doszło do incydentu - rozpylenia substancji (najprawdopodobniej gazu drażniącego) na terenie budynku Zespołu Szkół.

Wezwano straż pożarną, pogotowie ratunkowe, policję. Rozpylona substancja spowodowała uciążliwości w oddychaniu i łzawienie. Nie było potrzeby ewakuowania młodzieży. 6 osób (5 uczennic i 1 uczeń) zostało przewiezionych do Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie w celu udzielenia doraźnej pomocy.

O zdarzeniu i podjętych działaniach poinformowano rodziców. Z informacji uzyskanej od lekarza dyżurnego (na godzinę 16.45) wynika, że wszyscy uczniowie nadal przebywają w szpitalu, są pod stałą opieką, a stan ich ulega poprawie. Najprawdopodobniej tylko jedna z nich może nadal potrzebować stałej opieki, co wiązałoby się z pozostaniem na noc w szpitalu. Trwa postępowanie w celu ustalenia sprawców zdarzenia. Policja prowadzi czynności operacyjne. Dyrekcja została zobowiązana do podjęcia działań skutkujących poprawą bezpieczeństwa w szkole.

Komentarze...