Nowa sala gimnastyczna w Zawadzie oddana do użytku uczniów
access_time 2007-10-22 14:04:14
Dziewięćdziesięciu dwóch uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadzie cieszy się nową salą gimnastyczną. Obiekt, który kosztował gminny samorząd około półtora miliona złotych został poświęcony i oddany do użytku w miniony piątek, 19 października.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Marcina w Zawadzie. Po jej zakończeniu o. Zenon Szuty, wiceprowincjał Zakonu Franciszkanów i współbrat patrona szkoły w Zawadzie o. Zbigniewa Strzałkowskiego, dokonał poświęcenia sali. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali obecni na uroczystości parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządu gminy Tarnów i społeczności Zawady.

W wygłoszonym przemówieniu wójt Grzegorz Kozioł podkreślał fakt troski gminnego samorządu o dobre warunku życia mieszkańców. - Nie chcemy – mówił – aby w naszej gminie był choć jeden młody człowiek pozostający bez zapewnienia mu warunków koniecznych do rozwoju intelektualnego i fizycznego. Dziś, gdy coraz częściej słyszy się o zamykaniu szkół i ich likwidacji, chcę wyraźnie podkreślić, że w Gminie Tarnów nie chcemy zamykać żadnych szkół, a wręcz przeciwnie – chcemy je rozwijać, rozbudowywać i doposażać – konkludował Grzegorz Kozioł.

Uroczystość otwarcia nowej sali gimnastycznej połączona została z gminnymi obchodami Święta Edukacji Narodowej. Przy tej okazji dwunastu nauczycieli i dyrektorów otrzymało nagrody Wójta Gminy Tarnów, pięciu nauczycieli – akt nadania stopnia awansu zawodowego, zaś dziesięcioro wyróżniających się w nauce i sporcie uczniów otrzymało stypendia Wójta. Wśród stypendystów znaleźli się: Katarzyna Bryg, Krystian Ciężadło, Angelika Górska, Filip Jasiak, Małgorzata Kołodziej, Kinga Krakowiecka, Artur Lis, Monika Mordyl, Anna Papuga i Amanda Zięba.

Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Komentarze...