Kultura wcale nie jest BE!
access_time 2007-10-27 12:05:46
Tak w skrócie można opisać koncert, który 26 października odbył się w Piwnicach TCK. Grupy Metal Division, The Same rozgrzały zniecierpliwioną publiczność w oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru zespół Totentanz!
fot. Michał StańczykKultura BE, czyli Niezależna Scena Młodych, to cykl koncertów, który powraca po wakacyjnej przerwie do Piwnic TCK w nieco zmienionej, ulepszonej formule. Jak zapowiedziało TCK: „Każdej edycji będzie towarzyszyć gwiazda wieczoru – zespoły, które już mają dorobek fonograficzny, bądź mają ugruntowaną pozycję na rynku muzycznym.”

Tak było podczas pierwszego koncertu, gdy wystąpili: Metal Division, The Same oraz gwiazda wieczoru – TOTENTANZ. Podczas tego wydarzenia kulturalnego TCK zgromadziło mnóstwo osób, od młodzieży aż po osoby dojrzałe. Wszystkie bilety zostały wyprzedane już na dzień przed koncertem.

Pierwszym supportem był zespół Metal Division. Niektóre ich utwory, a zwłaszcza intro przykuwały uwagę przybyłych ludzi.

The Same, nieco starszy stażem zespół, udowodnił, że zasłużył na nagrody, które udało mu się w ostatnim czasie zdobyć (zwyciężyli w I Wiosennym Przeglądzie Młodych Muzyków organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące, zdobywając w ten sposób możliwość wykorzystania 14 godzin w profesjonalnym studio nagraniowym oraz otrzymali również nagrodę publiczności).

Na samym końcu wystąpiła gwiazda - tarnowska formacja TOTENTANZ. Ich debiutancki krążek „Nieból” swoją premierę miał miesiąc temu, natomiast występ w Piwnicach TCK był zwieńczeniem jesiennej trasy koncertowej, na której wystąpili jako gość specjalny grupy Riverside. Zespół podczas ponad godzinnego koncertu wykonał utwory z najnowszej płyty, a także w bardzo krótkim czasie, bo już na samym początku występu, udało im się uzyskać zadowolenie i entuzjazm tłumu, który prosił o bis.

Piątkowy koncert można uznać za bardzo udany. Pozostaje nam więc czekać na następny koncert Kultury BE w Piwnicach TCK.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...