Stary Cmentarz ukazał swoje piękno
access_time 2007-11-01 14:05:44
Po zapadnięciu zmroku tarnowska nekropolia odsłania swój urok. Dobrze wiedzą o tym tarnowianie, dlatego rokrocznie licznie przybywają na Stary Cmentarz w Tarnowie. Oglądnij fotorelację.
fot. Michał StańczykPanujący półmrok, migające światła lampionów tworzyły tajemniczy nastrój współgrający z dzisiejszym świętem. W dniu Wszystkich Świętych uświadamiamy sobie przecież, że "Człowiek jest tajemnicą, z tajemnicy przybywa i w tajemnicy odchodzi".

Niektórzy z odwiedzających cmentarz zatrzymywali się na chwilę refleksji przy grobach najbliższych. Wielu jednak przybyło na nekropolię, bo jest to tradycja rodzinna. Zwiedzający podziwiali nagrobki odrestaurowane przez Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem, który za zgromadzone dotychczas w czasie kwest fundusze odnowił 29 zabytkowych nagrobków.

Spacerujący alejkami Starego Cmentarza często zatrzymywali się przy zapomnianych, opuszczonych mogiłach i zapalali znicz. Pamięć o tych, którzy odeszli, jest świadectwem kultury i wrażliwości człowieka. To na żyjących spoczywa obowiązek pamięci.

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...