„CZWARTY ekstra FILM” - Irina Palm - 8 listopada w Kinie Marzenie
access_time 2007-11-05 11:09:08
„Przeciętnej urody i inteligencji kobieta w średnim wieku. Poważnie chory chłopiec. Rodzice, których nie stać na operację dziecka. Cyniczny, znudzony życiem właściciel sex-klubu.. Erotyczne rozrywki Soho i małomiasteczkowa moralność londyńskiego przedmieścia. Co łączy tak różne osoby i odmienne światy? Irina Palm”.

Taką informację można przeczytać na stronie internetowej dystrybutora filmu „Irina Palm” w reżyserii Sama Garbarskiego, który pragniemy Państwu zaprezentować w ramach jednorazowej projekcji cyklu „CZWARTY ekstra FILM”. 8 listopada br. serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „Irina Palm”, który odbędzie się o godzinie 18.30 w kinie „Marzenie”.

Film powstał jako koprodukcja belgijsko-brytyjsko-niemiecko-francusko-luksemburskiej, a ekipa go realizująca stanowiła także międzynarodową reprezentację na czele której stanął niemiecki reżyser pochodzenia polskiego Sam Garbarski.
Sam Garbarski, to reżyser mający głównie doświadczenie jako twórca filmów reklamowych. W fabule zadebiutował w 2003 roku filmem pełnometrażowym pt. "Le Tango Des Rashevski".

„Irina Palm”, to jego drugi film fabularny, będący połączeniem dramatu i komedii, i to w bardzo dobrym stylu. Film jest opowieścią o poświęceniu, jak również o kompromisie i o jego granicach. Jest próbą odpowiedzi na pytanie; do jakich granic można się posunąć i jakie granice przekroczyć przy wyborach życiowych. Co wybrać ; zasady moralne czy dobro osoby którą kochamy. Wszystko to przedstawia i uosabia doskonale główna bohaterka Maggie, w której postać wciela się znakomicie Marianne Faithfull, diwa brytyjskiego rocka, przyjaciółka Micka Jaggera, znana w Polsce m. in z kreacji cesarzowej austriackiej w filmie „Maria Antonina” Sofii Coppoli.

Film przyjęty został owacyjnie na festiwalu w Berlinie, podbija kina całej Europy, a w Polsce prezentowany jest od września.

Bilety na tę jednorazową projekcję można nabyć w kasie kina „Marzenie”, w cenie 12 złotych, (dla członków Akademii Filmowej w cenie 6 złotych.)

Komentarze...