Euro-Speedway 15 czerwca!
access_time 2008-05-27 19:03:50
15 czerwca 2008 roku o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie zapowiada się wielka uczta dla miłośników sportów motorowych. Na przedwakacyjną niedzielę zaplanowano blisko pięciogodzinną imprezę z udziałem gości z Europy.

Na początek rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Żużlowy – Young Guns - z udziałem zawodników ze Szwecji, Danii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech i Polski.

Następnie do rywalizacji przystąpią specjaliści od sidecarów. Tę praktycznie nieznaną u nas dyscyplinę sportu promować będą najlepsze teamy z Wielkiej Brytanii. Już w marcu Tarnów odwiedził Gary Ball, promotor tej dyscypliny sportu w Wielkiej Brytanii.

Kolejną częścią Euro-Speedway będą wyścigi specjalistów od motocrossu, którzy odważą się ścigać na specyficznym torze żużlowym. Zawodnicy rywalizować będą nie tylko pokonując niebezpieczne wiraże, ale również sprawdzą się na specjalnie ustawionych szykanach.

Na zakończenie odbędzie się Auto-Speedway, czyli rywalizacja kierowców amatorów. W tych zawodach może wystartować każdy kto chce się zmierzyć z siłą odśrodkową, jaka „wyrzuca” zawodników na łukach toru. W pierwszej edycji podobnych zawodów startowało blisko 40 zawodników.

W czasie imprezy będzie można oglądać również:

  • 7-latków z Danii, „dosiadających” mini-motocykle żużlowe (80 cc) na specjalnie przygotowanym torze,
  • dla każdego poligon do gry w paintballa,
  • po zakończeniu zawodów na ekranie diodowym rozpocznie się bezpośrednia transmisja z jednego z meczów Euro 2008.
Firma Wulfsport ufunduje nagrody dla pierwszej czwórki, każdej dyscypliny startującej w tym dniu.

Lista startowa:

1. Simon Nielsen (Dania)
2. Tommy Pedersen (Dania)
3. Simon Lambert (Wielka Brytania)
4. Ben Hopwood (Wielka Brytania)
5. Nanna W. Jørgensen (Dania)
6. Stefanie Jensen (Dania)
7. Peter Juul Larsen (Dania)
8. Tobias Busch (Niemcy)

Rozkwit, Automatyka, Zakład Budowy Aparatury Chemicznej oraz Czakram zostały sponsorami zawodów Euro-Speedway.

Już niebawem w sprzedaży znajdą się specjalne bilety VIP na tę imprezę. Za cenę 100 zł ich nabywcy będą mogli liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci możliwości korzystania z oferty cateringu w salach klubowych czy wykonać kilka okrążeń toru w sidecarze u boku profesjonalnego kierowcy. Posiadacze biletów VIP rozpoczną to wielkie motoryzacyjne wydarzenie już w sobotni wieczór, kiedy zasiądą do wspólnego oglądania zawodów GP z Kopenhagi wraz z uczestnikami niedzielnych zmagań.

Bilety VIP na Euro-Speedway znajdują się w pakiecie przywilejów Klubu 500. Oznacza to, iż każdy uczestnik Klubu 500 otrzyma takie zaproszenie bez konieczności opłacania go.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do Klubu 500 zapraszamy na jego stronę internetową: www.klub500.org


Patronat medialny: Radio Kraków, Dziennik Polski, www.espeedway.pl, www.Tarnow.net.pl

Komentarze...