Finał wspinaczkowego Pucharu Polski w Chorzowie
access_time 2008-05-29 12:31:41
Już w tą niedzielę odbędzie się najbardziej oczekiwany punkt rywalizacji najlepszych polskich zawodników we wspinaczce sportowej w tak zwanych „czasówkach”. Finałowa eliminacja pucharu polski tym razem zawita do Parku Chorzowskiego, gdzie na specjalnie ustawionej sztucznej ściance wspinaczkowej, rozgrywane będą wyścigi w najbardziej emocjonującej i widowiskowej konkurencji wspinania. Swój start zapowiedziała cała krajowa czołówka wspinaczkowych biegaczy – 9 pań i 10 panów.

Po dwóch eliminacjach w rankingu PZA 2008 w rywalizacji kobiet prowadzi zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek z 200 punktami, ale tuż za nią są reprezentantki Skarpy Lublin Monika Prokopiuk (145 pkt) i Paulina Guz (80 pkt), tak więc wszystko jest możliwe. W zmaganiach mężczyzn na prowadzeniu po dwóch eliminacjach jest zawodnik SMG Lubin Łukasz Świrk (155 pkt), po piętach depcze mi zawodnik KS Korona, bardzo dobrze dysponowany w tym roku, Grzegorz Lenartowicz (127 pkt), zaś na trzeciej pozycji znajduje się Jędrzej Komosiński z Gogolina (123 pkt), który z pewnością będzie chciał zawalczyć o lepszą pozycję w rankingu.

W zawodach wystartują również reprezentanci Tarnowa, Maciej Kalita – obecnie na piątej pozycji w rankingu PZA 2008 i Tomasz Oleksy, który plasuje się na 6 pozycji, ale znając Tomka, ma on spore szanse na wejście do pierwszej trójki.

Wszystkich kibiców wspinania na czas, serdecznie zapraszamy w niedzielę do Parku Chorzowskiego – obok hali wystawowej „Kapelusz”. Od godziny 12.30 będą eliminacje, a na godzinę 14.30 przewidziane są finały czasówek.

Komentarze...