Wybitna siatkarka Agata Mróz -Olszewska nie żyje
access_time 2008-06-04 11:20:37
Wybitna siatkarka, związana z Tarnowem Agata Mróz-Olszewska nie żyje. Zmarła na infekcję po przeszczepie szpiku kostnego. Osierociła dwumiesięczną córeczkę. Miała 26 lat. Prezydent postanowił odznaczyć ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Agata Mróz chorowała na MDS, czyli mielodysplazję szpiku. Jest to choroba, w której szpik kostny produkuje za mało krwinek. Może, ale nie musi przerodzić się w białaczkę. Siatkarka cierpiała na nią od 17 roku życia, pogorszenie nastąpiło w zeszłym roku. Grała wówczas w hiszpańskiej Murcii. Jak mówiła w wywiadach, do przerwania sportowej kariery w szczytowej formie skłoniły ją pogarszające się wyniki. Bardzo chciała mieć dziecko, a obawiała się, że choroba jej to uniemożliwi. Jej córeczka, Liliana, urodziła się w kwietniu, na półtora miesiąca przed planowaną operacją. Była wcześniakiem.

Agata Mróz-Olszewska grała w Tarnovii, WSBiP Ostrowiec Świętokrzyski, BKS Stal Bielsko-Biała i Grupo 2002 Murcja. Z tym ostatnim zespołem zdobyła w marcu 2007 roku Puchar Top Teams. Wywalczyła też mistrzostwo Hiszpanii. Razem z nią w klubie z Murcji grała Małgorzata Glinka. Z BKS Stal zdobyła mistrzostwo i Puchar Polski.

Prezydent Ryszard Ścigała zaapelował o dwudniową żałobę w Tarnowie. Miejskie flagi na urzędach i instytucjach zostaną opuszczone do połowy masztu.


Info: TVN 24, www.tvn24.pl
LINK

Komentarze...