Inauguracja Roku Eugeniusza Kwiatkowskiego
access_time 2008-04-24 16:32:55
25 kwietnia zainaugurowane zostaną w Tarnowie obchody roku Eugeniusza Kwiatkowskiego. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 10. w Szkole Podstawowej nr 17 w Tarnowie – Mościcach, noszącej imię Eugeniusza Kwiatkowskiego. Gościem spotkania będzie m.in. Julita Maciejewicz – Ryś, wnuczka byłego ministra, wicepremiera rządu RP i dyrektora Państwowej Fabryki Związków Azotowych w Mościcach.

W Szkole Podstawowej Nr 17 w Tarnowie-Mościcach odbędzie się 25 kwietnia o godz. 10. inauguracja obchodów Roku Eugeniusza Kwiatkowskiego, którego 120 rocznica urodzin przypada w tym roku. Rada Miejska w Tarnowie podjęła uchwałę o ustanowieniu Roku Eugeniusza Kwiatkowskiego 20 grudnia ubiegłego roku.

Szkoła Podstawowa Nr 17 nosi imię Eugeniusza Kwiatkowskiego i znajduje się w dzielnicy, z którą związany był minister Kwiatkowski w okresie pracy na stanowisku dyrektora Państwowej Fabryki Związków Azotowych. Współorganizatorami obchodów są Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała, Szkoła Podstawowa nr 17 oraz Towarzystwo Przyjaciół Mościc.

Gościem specjalnym tarnowskiej inauguracji będzie wnuczka E. Kwiatkowskiego – Julita Maciejewicz-Ryś, która podzieli się z uczestnikami spotkania osobistymi wspomnieniami o dziadku. Na zakończenie spotkania młodzież zaprezentuje program artystyczny.

Komentarze...