Pierwszy BRĄZ i e-MPEC-jalne wparcie dla młodych tarnowian!
access_time 2008-04-28 12:30:28
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dopomoże finansowo w rozwoju młodych utalentowanych tarnowian. MPEC objął sponsoringiem młodzików i juniorów Tarnowskiej Akademii Brydżowych Umiejętności.

Młoda drużyna MPEC Tarnów to juniorzy: Justyna Długosz, Adam Krysa, Wojciech Stachnik, Grzegorz Wadas i Agnieszka Baran oraz młodzicy: Maciej Kita, Maciej Grabiec i Bartłomiej Stachnik.

A. Krysa, W. Stachnik i G. Wadas wystąpili już w Finale Kadry Juniorów Młodszych we Wrocławiu (19-20.04.2008).

Wyżej wymieniona trójka wspólnie z Justyną Długosz walczyła w ubiegły weekend w Polanicy Zdrój o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży organizowanej po raz 14-sty przez MEN.

Pierwszy w historii miasta Tarnowa juniorski brąz udało się zdobyć w turnieju teamów chłopców! Dokonał tego wspólnie z kolegami z Krakowa i Oświęcimia tarnowianin Adam Krysa. Równa i dobra gra trzech speców od ipmów i jednego MPEC-a czyli Małopolski I (Igła, Sękowski, Janeczko ze CKiS Skawina III i Adam Krysa MPEC Tarnów) została nagrodzona szlachetnym kruszcem. Wyśmienity ósmy plac zajęła rzutem na taśmę drużyna Małopolska II z grającymi MPEC-ami Grzesiem Wadasem i Wojtkiem Stachnikiem w składzie. Wspaniale zagrali także młodzi krakowianie z KSOS-u Sala z Zielińskim! Popisała się również młoda tarnowianka, Justyna Długosz, która otarła się o brąz zajmując miejsce IV w turnieju par dziewcząt na zapis maksymalny. Adam Krysa z M. Igłą dołożyli jeszcze bardzo dobre 8-me miejsce w zawodach par chłopców na maksy! Małopolska (wspólnie z Wielkopolską) wygrała klasyfikację województw!

W sezonie 2008 oprócz OOM planowane są jeszcze następujące wyjazdy na prestiżowe zawody rangi mistrzowskiej o czym będziemy informować na bieżąco:

6-8.05. Mistrzostwa Małopolski - Oświęcim
21-24.05. Mistrzostwa Polski Młodzieży Szkolnej - Głuchołazy
13-15.06. Mistrzostwa Młodzików PZBS - Szamotuły
14-17.07. Mistrzostwa Europy Par Juniorów - Wrocław
21.06.-4.07. Brydżowy Ogólnopolski Obóz Młodzieżowy - Międzyzdroje
14-24.08 Małopolski Obóz Brydżowy - Stasikówka k. Poronina

MPEC urzeczywistni wreszcie marzenia bardzo zdolnej tarnowskiej młodzieży, która już po niespełna dwóch latach nauki, wyróżnia się na tle szerokiej czołówki krajowej – uważa niestrudzony instruktor Krzysztof Ziewacz.

Komentarze...