FINAŁ VI EDYCJI AKCJI „Drzewko za butelkę” w Tarnowie
access_time 2008-04-28 13:16:28
Już jutro- 29 kwietnia odbędzie się w Tarnowie finał VI edycji akcji „Drzewko za butelkę”. Koordynatorami działań w tym regionie są Branżowa Organizacja Odzysku Spółka Akcyjna oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie- Mościcach Spółka Akcyjna, które przygotowały wiele atrakcji. W programie nie zabraknie uroczystego wręczenie dyplomów i statuetek oraz symbolicznego posadzenia drzewka w Parku Strzeleckim przez prezesów obu firm.

„Drzewko za butelkę” łączy ze sobą walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne oraz o własne miasto i gminę. „Staramy się wpajać ideę dbałości o środowisko naturalne już od najmłodszych lat, i w myśl cytatu obecnego Ministra Środowiska - prof. Macieja Nowickiego:Cywilizacja ludzka osiągnęła już granice wyznaczone zamkniętym układem naszej planety. Dalej jest tylko ekorozwój... – chcemy zadbać właśnie o ten ekorozwój.” – wyjaśnia Magdalena Ozimek, prowadząca Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”. „W zamian za zebrane butelki, które trafiają do recyklingu, przedszkolaki i uczniowie biorący udział w akcji otrzymują sadzonki drzew, które sadzą w wybranych przez siebie miejscach w swojej miejscowości. Dzięki temu nie tylko upiększają własne otoczenie, ale dają wyraz swego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego.

Akcja „Drzewko za butelkę”, stanowi również płaszczyznę integracji firm realizatorów Programu Odpowiedzialność i Troska”, placówek oświatowych, władz samorządowych, mediów oraz dzieci i ich rodzin wokół atrakcyjnej formy budowania wspólnego dobra dla przyszłych pokoleń. Przypomnijmy, iż łącznie przez 5 lat w Akcji wzięło udział ponad 94 tys. dzieci z całej Polski, które zebrały 3,5 mln butelek i posadziły 5 568 drzewek.

29 kwietnia 2008 roku.
Ogródek Jordanowski Parku Strzeleckiego
Początek godzina 10:00

Komentarze...