Ćwiczenia Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Wietrzychowice
access_time 2008-04-28 18:44:40
25 kwietnia w miejscowości Wola Rogowska zostały przeprowadzone ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wietrzychowice. Ćwiczenia zostały przeprowadzone w Szkoły Podstawowej, w której były prowadzone zajęcia lekcyjne z dziećmi. Zastępy strażackie miały za zadanie ugasić pozorowany pożar wewnątrz budynku użyteczności publicznej oraz zorganizować i przeprowadzić akcję ewakuacyjną osób uwięzionych w budynku szkoły.

Przeprowadzone ćwiczenia miały na celu:

-praktyczne sprawdzenie przygotowania jednostek OSP do podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych w przypadku pożarów w budynkach użyteczności publicznej,
-doskonalenie systemów alarmowania, współdziałania i dowodzenia jednostkami ochrony przeciwpożarowej,
-sprawdzenie i doskonalenie systemów łączności na potrzeby działań.

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wietrzychowice oraz Radłów i Żabno, przy współpracy policji. Koordynacją przebiegu ćwiczeń oraz ich ocenę dokonali oficerowie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Ćwiczenia zakończono wspólnym podsumowaniem i oceną działań w zakresie realizacji zadań ratowniczych jakie zostały założone w przygotowanym planie ćwiczeń. Uczestnicy ćwiczeń zrealizowali wszystkie zadania oraz osiągnęli założony cel ćwiczeń, co pozwoliło na doskonalenia ich praktycznych umiejętności współdziałania w warunkach bojowych.

Komentarze...