Warsztaty z biżuterii plecionej
access_time 2008-02-05 14:07:07
Po warsztatach z filcowania oraz fotografii cyfrowej zapraszamy wszystkich chętnych do TCK na ostatnie już zajęcia podczas zimowych ferii, tym razem związane z wykonywaniem biżuterii plecionej. Zapisy trwają do 7 lutego.

Na warsztatach będzie można poznać i nauczyć się technik wyplatania bransoletek z muliny, wplatania w nie koralików i tym samym tworzenia bajecznie kolorowych i atrakcyjnych ozdób. Warsztaty prowadzone będą w dwu dniowym cyklu po trzy godziny, a efekt zajęć może być wspaniałym prezentem walentynkowym dla bliskiej osoby.

Biżuteria pleciona wywodzi się z kultury afrykańskiej. Pierwotne ludy Afryki tworzyły ozdoby, naczynia, torby, ubrania wykorzystując do tego włókna palmy, czy „dzikiego ananasa”. Niektóre plemiona do splotów dołączały, pozyskiwane z otaczającej ich przyrody, w pełni naturalne surowce takie jak: muszle, paciorki, koraliki, „morskie” cekiny, pazury i zęby zwierząt. Na całym świecie plecionki, które wywodzą się z kultury afrykańskiej, a które wykonywane są z muliny noszą nazwę „bransoletki przyjaźni”.

Warsztaty odbędą się 9 i 10 lutego 2008 w Pracowni Plastycznej w godz. od 17.00 do 20.00 (dnia pierwszego) i od 10.00 do 13.00 (dnia drugiego), grupa od 12 lat. Zapisy przyjmowane są do 7 lutego w Tarnowskim Centrum Kultury w godzinach od 08 do 15. Istnieje możliwość wstępnej rezerwacji telefonicznej pod nr 014 6 888 888. Warunkiem wpisu jest wpłata. Koszt uczestnictwa – 30 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Komentarze...