"Złote przeboje operetki" (zdjęcia)
access_time 2008-03-01 11:54:50
Ubiegły piątek, 29 lutego, to niezwykła data. W ten dzień bowiem tarnowianie mieli do wyboru sporo imprez, w których mogli uczestniczyć. Ja (czyt. Maciej Sobol vel. Gringo997) i Jakub Ochnio (vel. Kamyk) postanowiliśmy pojechać do MCK, gdzie o godzinie 18:00 rozpoczął się przepiękny koncert pod nazwą „Złote Przeboje Operetki”. W koncercie udział wzięli czołowi artyści Opery Narodowej i Teatru Muzycznego w Warszawie.

Ci którzy w wyjątkowym dniu wybrali się do Mościckiego Centrum Kultury na pewno się nie zawiedli ponieważ artyści wykonywali dla tarnowskiej publiki swoje utwory z ogromnym zaangażowaniem (oczywiście nie muszę chyba wspominać o ich talencie). „Raz na cztery lata trafia się taki dzień – dziś moja młodsza koleżanka kończy swoje 19 urodziny” – nie mogło zabraknąć też żartobliwych tekstów czy anegdot pomiędzy kolejnymi utworami. Jako pierwszy zaśpiewał dla nas Wiesław Bednarek – „Arię graj Cyganie” która wprowadziła słuchaczy w niezwykły nastrój jednocześnie przygotowując nas na znacznie więcej. „Czardasz to muzyka węgierskich Cyganów” w wykonaniu Eweliny Hańskiej był (przynajmniej jak dla mnie) niesamowitym przeżyciem. Dowiedziałem się też, że „gdy chce się uhonorować muzyka wtedy trzeba iść do kwiaciarni i kupić bukiet albo lepiej wieniec i opłacić osobę która wręczy kwiaty, ta osoba po zakończonym koncercie podejdzie do impresario i klękając przed nim na kolanach wręczy mu wieniec oraz ucałuje go w dłoń – wtedy wszyscy będą pewni że słuchali wybitnego artysty” za to Johan Strauss nie musiał sobie kupować kwiatów… (zresztą i tak na kilka dni przed jego koncertem kwiaciarnie świeciły pustkami) on podarował sobie dużo lepszy prezent, muzykę…

Kolejnymi utworami były „Wielka sława to żart” oraz (nikomu nieznana Włoska pieśń) „'O Sole Mio” obie wykonane przez Bogusława Morkę. Oczywiście w MCK moża było tego wieczoru wysłuchać o wiele więcej utworów ale to już trzeba było usłyszeć na żywo.... zapraszam do galerii.


Tekst: Maciej Sobol (www.maciejsobol.cba.pl)
Zdjęcia: Jakub Ochnio (kamyk89@gmail.com)

Komentarze...