Zaścianek w Żabnie
access_time 2008-03-20 13:16:29
Zaścianek – taką nazwę ma nowa świetlica dla uczniów otwarta właśnie w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych w Żabnie. Dla uczniów ma być to – jak podkreślają - spokojne, ciche miejsce za ścianą, w którym można odpocząć od trudów zdobywania wiedzy.

Świetlica powstała w miejscu, gdzie dawniej mieściły się uczniowskie szatnie. Wszystkie prace wykonali pracownicy szkoły w Żabnie. Jak mówi dyrektor ZSP Krzysztof Wójcik, bardzo wiele osób zaangażowało się w stworzenie tego miejsca. – Wielu uczniów przyjeżdża na zajęcia bardzo wcześnie, nawet po godz. 6.00. Po lekcjach także dość długo czekają na autobus, który zawiezie ich do domu. Teraz będą mieli dobre warunki do spędzania tego czasu – podkreśla dyrektor Wójcik. Świetlica wyposażona jest w wysokiej klasy sprzęt elektroniczny – telewizor, odtwarzacz DVD, zestaw hi-fi. Oprócz tego w świetlicy funkcjonuje mały bufet.

Otwarcie świetlicy, w którym wziął udział starosta tarnowski Mieczysław Kras oraz Edmund Juśko, naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego, połączone było z wręczeniem nagród dla uczniów, którzy przygotowali wystrój świetlicy. Ich prace zdobią pomieszczenie. Uczniowie otrzymali również nagrody za udział w szkolnym konkursie literackim. Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie uruchomiony zostanie nowy kierunek - technik informatyk. Dyrekcja szkoły liczy, że w ten sposób zwiększy się liczba uczniów.

Doskonale zaplecze informatyczne oraz profesjonalna kadra mają zapewnić wysoki poziom kształcenia – mówi dyrektor Krzysztof Wójcik. Starosta Mieczysław Kras podczas spotkania z nauczycielami ZSP w Żabnie zapowiedział, że powiat nadal będzie inwestował remonty szkół. Najbliższe mają zostać przeprowadzone już podczas wakacji. Zapewnił także kadrę nauczycielską, że znajdą się pieniądze na podwyżki.


Fot: Program artystyczny przygotowany przez uczniów na otwarcie "Zaścianka"

Komentarze...