Trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II
access_time 2008-04-02 16:25:56
Przede wszystkim czuwania modlitewne, ale także koncerty, przedstawienia i maraton pływacki odbędą się w diecezji tarnowskiej w trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II. O modlitwę w intencji jego beatyfikacji apeluje ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc.

Osoba i nauczanie Jana Pawła II wciąż pozostają źródłem refleksji i inspiracji, aby coraz bardziej stawać się uczniami Chrystusa i kroczyć drogą świętości - napisał biskup w komunikacie, który był czytany w kościołach w niedzielę 30 marca. Zachęca w nim, aby 2 kwietnia wierni licznie uczestniczyli we Mszach św. i modlili się o beatyfikację Jana Pawła II.


Ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc zaprasza do udziału w uroczystościach religijnych 2 kwietnia

lub->POBIERZ
W Tarnowie, gdzie papież był 10 czerwca 1987 roku, mieszkańcy zgromadzą się 2 kwietnia o godzinie 20.00 na Alejach Jana Pawła II i przejdą do kościoła pw. bł. Karoliny. O godzinie 20.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II. Natomiast o 21.00 w Katedrze rozpocznie się tradycyjny apel, po jego zakończeniu wierni będą modlić się przy pomniku Jana Pawła Wielkiego.

2 kwietnia w Starym Sączu, który gościł papieża 16 czerwca 1999 r., spotkają się mieszkańcy Sądecczyzny. Na błoniach do dziś stoi papieski ołtarz a obok powstaje Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II. O godzinie 11.00 młodzież weźmie udział we Mszy św., a wcześniej wysłucha koncertu zespołu Full Power Spirit. O godzinie 20.30 odbędzie się nabożeństwo "Droga światła" na podstawie książki "Wstańcie chodźmy" Sługi Bożego Jana Pawła II. Natomiast o godzinie 21.37 zakończy je wspólne śpiewanie Barki. W godzinę śmierci Ojca świętego w całej diecezji będą biły dzwony.

Placówki kulturalne i sportowe także pamiętały o trzeciej rocznicy śmierci papieża. 1 kwietnia w Nowym Sączu będzie można zobaczyć przedstawienie "Hiob" wg Karola Wojtyły w wykonaniu teatru ze Lwowa. Idea sztuki dotyka związków między Bogiem a człowiekiem.

W nietypowy sposób, bo pływaniem, mieszkańcy Małopolski uczczą pamięć Jana Pawła II. Przez całą noc na basenie w Tarnowie Mościcach przepłyną w sumie 26 kilometrów i 516 metrów. Zgłosili się już uczestnicy m.in. z Wadowic, Oświęcimia, Chrzanowa, Krakowa, oraz z regionu tarnowskiego. Pływać będą także osoby niepełnosprawne - mówi rzecznik prasowy memoriału Ryszard Kacer.
Mówi Rzecznik prasowy memoriału - sztafety pamięci Ryszard Kacer.

lub->POBIERZ


Aby wziąć udział w sztafecie pamięci wystarczy 2 kwietnia około 21.00 przyjechać na basen do Tarnowa Mościc. Pierwszy skok do wody będzie miał miejsce o 21.37. Pływanie ma potrwać do piątej nad ranem.


Przygotowała: Ewa Biedroń z radia RDN Małopolska

Komentarze...