Uciekający kierowcy
access_time 2008-03-31 16:25:45
Czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden korzystający z pojazdu mimo sądowego zakazu. To wynik akcji „Trzeźwość i narkotyki”, przeprowadzonej przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci pracowali w 14 różnych punktach kontrolnych na drogach powiatu tarnowskiego. Skontrolowano blisko 270 kierujących. Każdy z nich miał okazję sprawdzić swój stan trzeźwości. Dodatkowo trzem kierującym podano narkotestery, badając ich ślinę na zawartość narkotyków w organizmie.

Na widok policjantów stojących w punktach blokadowych, dwóch kierujących podjęło próbę uniknięcia kontroli. Po skutecznych pościgach zostali zatrzymani. Powodem ucieczki jednego z nich był brak uprawnień do kierowania pojazdami. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Drugi uciekający był w stanie nietrzeźwym. Za jazdę w takim stanie był już uprzednio karany, a jako karę orzeczono wówczas miedzy innymi zakaz prowadzenia pojazdów. Tym razem swoją wycieczkę zakończył w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych tarnowskiej Komendy.

Po wytrzeźwieniu został doprowadzony w trybie przyśpieszonym przed oblicze Sądu. Akcje tego typu będą przez policjantów nadal kontynuowane.

Komentarze...