Zmiany w budżecie Powiatu
access_time 2008-04-02 13:40:24
Po raz pierwszy w 10-letniej historii powiatu tarnowskiego wydatki samorządu przekroczyły 100 mln. Podczas XIV sesji Rady Powiatu Tarnowskiego radni zdecydowali o zmianach w budżecie.

Zgodzili się na przyjęcie 200 tys. zł od Szerzyn, jako dotację gminy na remont dróg powiatowych przebiegających przez jej obszar. 70 tys. zł na ten sam cel przekazało również Żabno. To spowodowało, że wydatki budżetu powiatu tarnowskiego w 2008 r. zamkną się kwotą 100 mln 325 tys. 165 zł.

Po dokonaniu zmian w tegorocznym budżecie, radni pojechali w teren, aby zobaczyć jak funkcjonują powiatowe instytucje. Obejrzeli Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłowce Tuchowskiej, który od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli. Na tzw. zielone szkoły przyjeżdżają tam grupy z różnych zakątków Polski. Wtorkowa sesja wyjazdowa była również okazją do obejrzenia budynku w Lubaszowej. Zarząd Powiatu Tarnowskiego zastanawia się nad jego zakupem od Miasta i Gminy Tuchów. Starosta Mieczysław Kras przedstawił taką propozycję radnym. Od nich zależy, czy transakcja dojdzie do skutku. Budynek byłby integralną częścią Domu Wczasów Dziecięcych.

Radni odwiedzili również Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach, zapoznali się z jego sukcesami i rozmawiali o problemach w oświacie.

Komentarze...