Podsumowano akcję charytatywną
access_time 2008-04-03 17:23:52
W Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych przy ul. Sanguszków odbyło się uroczyste podsumowanie akcji charytatywnej „Przemów ludzkim gestem”. Spotkanie połączone było z przekazaniem parku otaczającego siedzibę szkoły pod opiekę Urzędu Miasta Tarnowa.

31 marca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Urzędu Miasta Tarnowa z dyrekcją szkoły, nauczycielami, uczniami i rodzicami. Było ono poświęcone podsumowaniu Akcji Charytatywnej „Przemów ludzkim gestem” oraz przekazaniu terenu Parku Sanguszków pod opiekę Urzędu Miasta Tarnowa.

W dniach od 22 do 24 lutego młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie wspólnie z Fundacją „Zmieńmy świat” przeprowadzła już po raz trzeci akcję charytatywną „Przemów ludzkim gestem”. Jej celem było zebranie karmy oraz datków pieniężnych na rzecz bezdomnych zwierząt ze schroniska „Azyl” przy ulicy Cmentarnej w Tarnowie. Aż 116 wolontariuszy kwestowało w największych tarnowskich hipermarketach i centrach handlowych. Każdy, nawet najmniejszy gest ze strony mieszkańców miasta był doceniony. W sumie młodzież zebrała 5.152 zł oraz 300 kg karmy.

Podczas spotkania podsumowującego akcję charytatywną wolontariusze i ich rodzice otrzymali podziękowania od Jerzego Wolińskiego, dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. Pomysłodawcom i organizatorom akcji podziękował również Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała. Zdaniem prezesa Fundacji „Zmieńmy świat” Krzysztof Giemza zbiórka na rzecz zwierząt prowadzona na taką skalę jak w Tarnowie, należy do jednej z największych w Polsce.

Druga część spotkania dotyczyła oficjalnego przekazanie otaczającego siedzibę szkoły Parku Sanguszków pod opiekę Urzędu Miasta Tarnowa. Dyrektor szkoły przedstawił zakres prac wykonywanych od roku 1946 na powierzchni 12 ha parku. Prezydent miasta podziękował nauczycielom i uczniom za wysiłek i zaangażowanie przy wykonywaniu prac porządkowych i pielęgnacyjnych.

Komentarze...