Warsztaty z komunikacji interpersonalnej dla dzielnicowych
access_time 2008-04-10 09:23:46
47 dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie będzie brać udział w 2-dniowych warsztatach z komunikacji interpersonalnej oraz realizacji programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Warsztaty będą obejmować następujące zagadnienia : umiejętność autoprezentacji, prowadzenia spotkania w szkole z dziećmi, młodzieżą i pedagogami, panowania nad stresem i tremą. Dzielnicowi będą ćwiczyć prowadzenie zajęć w ramach realizowanych przez KMP w Tarnowie programów profilaktycznych tj. „Unikanie zagrożeń”, „Razem Bezpieczniej”, „Mój Dzielnicowy”. Dzielnicowi uzyskają wiedzę jak dostosować swój język do grupy wiekowej słuchaczy i jak w sposób prosty i jasny tłumaczyć zawiłości prawne.

Warsztaty mają służyć wyćwiczeniu umiejętności skutecznego argumentowania, autoprezentacji i kontaktu z mieszkańcami. Dzielnicowi są uważani za policjantów tzw. „pierwszego kontaktu”, dlatego ważne jest aby posiadali umiejętność nawiązywania dobrego kontaktu z ludźmi, jak również występowania w sytuacjach publicznych.

Komentarze...