„Wpływ klimatu na bioróżnorodność” - konferencja -22 kwietnia
access_time 2008-04-21 13:01:28
W dniu 22 kwietnia 2008r. tarnowska Federacja Młodych Socjaldemokratów wraz z Fundacją Ekologiczną „ Wspólna Europa” organizują konferencję poświęconą zagadnieniom ekologii. Impreza ta odbywa się z okazji Dni Ziemi 2008.

Podczas tego spotkania odbędzie się szereg dyskusji oraz wykładów mających na celu promocję ekologii i zdrowia. Swoją obecność zapowiedziało już sporo przedstawicieli świata nauki min. dr inz Mieczysław Mężyński, dr Franciszek Pulit, dr Mariusz Klich, prof dr hab Janusz Miczyński oraz wielu innych, wybitnych znawców tematyki ekologicznej. Głównymi tematami wykładów będą: „Ekologiczny gaz”, „Odnawialne źródła energii", "Zdrowie i profilaktyka", "Minerały w regionie" i "Powietrze - człowiek - środowisko".

„Tarnowska FMS nie po raz pierwszy angażuje się w projekt dotyczący ekologii. Warto przypomnieć, że promocja ekologii i ochrony środowiska jest jednym z naszych celów statutowych. Cieszymy się bardzo, że udało się nawiązać współpracę z Fundacją Ekologiczną „ Wspólna Europa”, która posiada szereg kontaktów z naukowcami biegłymi w tej tematyce. Tutaj szczególne podziękowania dla Prezesa Fundacji Pana Eugeniusza Urbańskiego. Ponadto spotkaliśmy się z dużą przychylnością sponsorów, którzy zechcieli wesprzeć naszą szlachetną inicjatywę. Na tą listę należy również wpisać Pana Prezydenta Miasta Tarnowa – dr Ryszarda Ścigałę, który z tej okazji bezpłatnie użyczył nam reprezentacyjną Salę Lustrzaną przy ulicy Wałowej. Wyrażam głęboką nadzieję, iż cała konferencja dostarczy wielu wrażeń jej uczestnikom oraz wierzę, że każda z osób obecnych na niej, po jej zakończeniu wróci do domu bogatsza o sporą wiedzę na temat ekologii i zdrowia.” powiedział Tomasz Gębarowski – przewodniczący FMS w Tarnowie.

"Konferencja popularnonaukowa, która odbędzie się we wtorek, 22 kwietnia, jest projektem edukacyjnym organizowanym przez młodzież, dla młodzieży. Dzięki temu, że konferencja ta jest popularyzacją, może wziąć w niej aktywny udział każdy chętny. Całe wydarzenie będzie również transmitowane przez Internet, co umożliwi odbiór szerszemu gronu zainteresowanych. Pomysł uczczenia Światowego Dnia Ziemi w ten sposób wyszedł od naszej nauczycielki biologii, prof. Urszuli Hajek z I LO" - dodaje Dawid Solak, jeden z organizatorów.

"Wpływ klimatu na bioróżnorodność"

22.04.2008 (wtorek)

godz. 10.00, Sala Lustrzana

ON-LINE na www.ekotarnow.glt.pl


Portal www.Tarnow.net.pl jest jednym z patronów medialnych konferencji.

Komentarze...