Derby regionu w Tarnowie pod wodzą nowego trenera (zaproszenie)
access_time 2008-04-18 23:00:48
Do kolejnego piłkarskiego meczu derbowego dojdzie w Tarnowie. Unia Tarnów podejmie w sobotę 19 kwietnia drużynę BKS-u Bochnia. Jaskółki poprowadzi nowy szkoleniowiec Aleksander Brożyniak. Mecz na Stadionie Miejskim rozpocznie się o godz. 17:00.

Mecz Unii z Bocheńskim Klubem Sportowym zapowiada się ciekawie. „Jaskółki” po remisie 0-0 w Alwerni, będą musiały wygrać, aby odzyskać fotel lidera. Obecnie mają na koncie 53 punkty, tyle samo ile ma prowadzący Dalin Myślenice. Piłkarze z Bochni walczą jeszcze o awans do 3 ligi, zajmują 9. miejsce w tabeli. Jesienią lepsi okazali się tarnowianie, którzy wygrali w Bochni 2-0 po bramkach Kazika i Łukasza Popieli. Jak będzie tym razem, przekonamy się w sobotnie popołudnie.

 

Zespół poprowadzi nowy szkoleniowiec Aleksander Brożyniak, po tym jak swoją rezygnację ogłosił trener Andrej Cirak.

 

Unia Tarnów – BKS Bochnia, sobota, 19 kwietnia, godz. 17:00.

 

Aleksander Brożyniak (ur. 2 stycznia 1944) jest wychowankiem Czuwaju Przemyśl, grał też w Resovii. Ukończył szkołę średnią w Przemyślu. Studiował na AWF Warszawa, a następnie obronił tam pracę magisterską.
Karierę trenerską rozpoczął początkiem lat 70-tych w Wisłoce Dębica, kontynuował ją w Stali Mielec, Ruchu Chorzów, w krakowskiej Wiśle. Trenował też drużyny takich klubów jak: GKS Tychy, Polonia Bytom, Gwardia Warszawa, Błękitni Kielce, Broń Radom, Siarka Tarnobrzeg, Okocimski Brzesko, Hutnik Kraków, Górnik Wieliczka. W sezonie 2005-06 był trenerem BKS Bochnia, a ostatnio Skalnika Trzemeśnia, A-klasowej drużyny spod Myślenic.

 

(MP)Komentarze...