"Dwa wymiary", czyli malarstwo i rzeźba oczami tarnowskich artystów.
access_time 2008-04-18 23:41:07
Kolejna wystawa malarstwa i rzeźby zorganizowana przez Galerię Miejską w Tarnowie, kolejna, która prezentuje prace dwóch działających tarnowskich artystów - Bartłomieja Bałuta i Janusza Janczego.
fot. Michał StańczykWernisaż zamknął dekadę Dyrektora Galerii Miejskiej, Bogusława Wojtowicza, i rozpoczął nowe lata jego „rządów” nad tarnowskimi wystawami. Podobnie jak dziesięć lat temu, tak i osiemnastego kwietnia 2008 roku ukazane zostały prace dwóch tarnowskich artystów.

Dzisiejsza wystawa, zgodnie z zapowiedzią, „proponuje artystyczną konfrontację, mającą na celu uruchomić konstruktywny dialog o sztuce i szeroko pojętej kulturze tak w środowisku artystów jak i w szerszej publiczności zainteresowanej kulturą w Tarnowie”.

Bartłomiej Bałut i Janusz Janczy ukazali swoje „osobiste wypowiedzi będące równocześnie próbą ustosunkowania się do pytania: czym może być malarstwo obecnie?” Dlatego też ich obrazy i rzeźby „to formalne rozważania na temat "języka malarstwa", kwestii definicji obrazu i obrazowania w malarstwie współczesnym, a także rozważania związane z jego wielo-wymiarowością”.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...