Spotkanie z dziennikarzem i fotoreporterem Aleksandrem Prugarem - 12 lipca
access_time 2008-07-08 10:45:13
Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne, Towarzystwo Fotograficzne Pozytywni oraz grupa fotograficzna Omega działająca przy III LO w Tarnowie zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i fotoreporterem - Aleksandrem Prugarem. Prelekcja odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 12.07 o godzinie 19.00 w oratorium Księży Filipinów w Tarnowie. Wstęp jest bezpłatny!

Jesteś fotografem? Może dziennikarzem? Lubisz po prostu pooglądać dobre zdjęcia? Jesteś ciekaw jak pracują zawodowcy?

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną zdjęcia wspomnianego fotografika. Projekty fotograficzne które wykonał zostaną ponadto opatrzone barwnym komentarzem. W ramach podsumowania przeprowadzona zostanie dyskusja na temat pracy fotoreportera i dziennikarza, co niewątpliwie dostarczy możliwości zasypania Aleksandra wszelakimi pytaniami.

Aleksander Prugar - Student Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Dziennikarstwa. Wychowany na Śląsku, obecnie zamieszkuje Warszawę. Jest fotoreporterem Gazety Wyborczej. W fotografiach przedstawia człowieka wraz z jego otoczeniem. Nie wyszukuje wzniosłych tematów a skupia się na codziennej pracy, uczuciach, najzwyklejszych problemach dnia powszedniego. Częstokroć postrzegany jest jako jeden z czołowych polskich fotografików - dokumentalistów.

"Kiedyś usłyszałem, że nie warto robić reportaży, bo rzeczywistość, jaka jest - każdy widzi. Długo o tym myślałem. Doszedłem jednak do wniosku, że im więcej spotka się ludzi, im więcej oni opowiedzą, tym człowiek staje się mądrzejszy. Za wszelką cenę warto być razem z ludźmi. Te lekcje pokory, wiedzy, najdziwniejszych historii cenię sobie najbardziej. Poza tym "Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy". Drugiego wczoraj ani dziś nie będzie. Zostanie dla przyszłości na zdjęciach - o ile się je zrobi. Jestem dziennikarzem." -A. Prugar

Komentarze...